У середу, 21 березня, у Верховній Раді вирішать, що робити з авто на європейській реєстрації, яких в Україні стає все більше. Так, депутати зустрінуться з активістами, які представляють власників авто "на єврономерах". Вони будуть домовлятися про впровадження в Україні молдавського досвіду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа стіл переговорів сядуть представники депутатського корпусу і активісти ГО "Авто Євро Сила". Молдавський сценарій вважається більш "м'яким", ніж попередні, пише Економічна правда.
При цьому всі розуміють, що швидко вирішити це питання не вдасться, і поки влада думає над змінами в законодавстві, активісти готують чергові протести в Києві.
У той же час прем'єр-міністр України Володимир Гройсман продовжує системно критикувати вимоги активістів, підкреслюючи, що всі повинні бути в рівних умовах, і ніяких преференцій для власників нерозмитнених авто бути не може.
Так само обережно висловлюється за проблеми з автомобілями на єврономерах голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка зараз курує це питання. При цьому у Верховній Раді зареєстровано вже кілька законопроектів, які покликані вирішити вказану проблему, однак жоден із них не влаштовує обидві сторони.
Не так давно Южаніна запропонувала ще один варіант, який якраз і планується більш детально розглянути за круглим столом 21 березня.
Молдавський сценарій
Напередодні голова комітету передала активістам діє в Молдові закон, який допоміг цій країні вирішити проблему авто з іноземною реєстрацією. Наші сусіди раніше зіткнулися з такою ж проблемою.
Тоді всім власникам "евроблях" дали півроку на те, щоб розмитнити авто, заплативши лише 30% від ставки акцизу. Однак, окрім акцизу, залишається сплатити ще ввізне мито та ПДВ від вартості авто.
Щоб отримати 70% знижки, Молдові необхідно було ще представити свідоцтво про сплату віньєтки. Це фактично є платою за користування дорогами країни. Кожен власник авто на іноземній реєстрації повинен був заплатити 180 євро за півроку, або 1 євро на день.
Водії, які мають молдавські права, і не зареєстрували свої машини, могли на них їздити по території Молдови не більше шести місяців в році.
У разі порушення цього режиму, поліція за рахунок автовласника евакуює авто до кордону для його вивозу з території країни. Щоб повернутися назад водій вже був змушений розмитнити зазначений транспортний засіб.
Водночас, законом передбачається, що іноземці з водійським посвідченням, виданим у їх країні, можуть перебувати на території Молдови більше півроку.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що влада пішла на компромісний варіант, щоб вирішити проблему автомобілів з еврономерами. У Верховну Раду буде внесений узгоджений профільним комітетом та активістами законопроект, який здешевить розмитнення на кордонах.