Левко Лук'яненко – український дисидент і політик часів СРСР, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2016 року. Сьогодні йому виповнюється 89 років. Незважаючи на такий поважний вік, він все ще активно займається громадською діяльністю. І в честь дня рождениия Левка Лук'яненка, ми вирішили розповісти вам найцікавіше з його біографії.

Левко Лук'яненко: біографія

Народився майбутній політик 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Городнянського району Чернігівської області. У віці 15 років хлопця відправили в Радянську армію, де він служив з 1944 по 1953 роки. Пізніше Левко Лук'яненко вступив в КПРС і вступив на юридичний факультет Московського університета ім. Ломоносова, спеціальність «Правознавство».
Після цього, він працював радистом пропагандистом Радехівського райкому КПРС. З 1959 року став активним патріотом України і створив антирадянську організацію "Українська робітничо-селянська спілка", яка виступала за відділення України від СРСР. За це його в 1961 році виключили з партії і засудили до розстрілу. Але пізніше вирок замінили на 15 років тюремного ув'язнення.

Але це не зломило його принципів, і після того, як Левко Лук'яненко вийшов з в'язниці він створив Українську гельсінкську групу. За це його засудили ще на 10 років ув'язнення і 5 років заслання. Звільнився він лише в 1988 році. І вже при незалежній Україні, за яку він боровся всіма силами, Левко Лук'яненко став народним депутатом Івано-Франківської області. У 1991 році він брав участь у президентських виборах України, але набрав трохи більше 4 відсотків.
1992-1994 рр. був послом України в Канаді. Свою політичну діяльність склав у 2007 році за власним бажанням. Після цього був нагороджений кількома почесними нагородами України.

Нагадаємо, що сьогодні Левко Лук'яненко відзначає свій 89-й день народження.

Популярні новини зараз

Схудла Ані Лорак прикинулася дівчинкою-підлітком: "Вам точно 42?"

У Львові повінчалися ветеран АТО і відома волонтерка: наречена в червоному, наречений - на візку

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

"Збільшила до 5 розміру?",- Ані Лорак блиснула розкішним бюстом в глибокому декольте

Показати ще