Український політв'язень Олег Сенцов, який продовжує голодування в російській колонії, спростував цинічні слова уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, які не піддаються здоровій логіці, про "лікувальне голодування" і набір ваги.

Про це після зустрічі з режисером розповів його адвокат Дмитро Дінзе, який допустив, що, Москалькову міг дезінформувати уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак, який регулярно відвідує українця.

За його словами, Сенцов розповів, що Сак фотографував його, проте відмовився передати фото уповноваженому з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денисовій, коли її не пустили в колонію.

"Кожен день Сенцов п'є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин. Ніяке голодування він не припиняв", - підкреслив адвокат.

Популярні новини зараз

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Як відомо, Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, лікарі якої роблять все можливе для збереження його життя. У політв'язня загострилися проблеми з серцем і нирками. За свідченням лікарів колонії, кризова ситуація зі здоров'ям режисера може наступити в самий найближчий час.

У відповідь на заяву ЄСПЛ, який закликав режисера припинити голодування, Сенцов відповів відмовою і просив передати "великий привіт", нагадавши, що його скарга, яку ЄСПЛ визначив, як пріоритетну, знаходиться без руху вже кілька років.

Нагадаємо, гучну заяву, про те, що українському політв'язню Олегу Сенцової голодування нібито навіть пішло на користь, дозволила собі зробити Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова.

Омбудсмен, яка бачила Сенцова тільки на фото, підкреслила, що за понад 40 днів голодування український режисер не схуд, а навіть додав кілька кілограмів".

"Сенцов не схуднув, він навіть додав кілька кілограмів. Писали, що у нього зуби випали, що там мало не цинга - це не так, зуби на місці. Він поголений наголо, але виглядає добре", -заверяла Москалькова.

Знімки Сенцова їй відправляє місцевий уповноважений, "старого гарту людина" Анатолій Сак.

Що найдивніше, протест Сенцова в очах омбудсмена - "лікувальне голодування", адже той нібито отримує безліч вітамінів і т.д.

"Отримує підтримуючу терапію: вітаміни, глюкозу, білки. З власного згоди отримує. Тобто у нього фактично там як лікувальне голодування виходить. Ну а так голодування, протест - це його законне право ", - резюмувала вона.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Наталя Каплан, сестра українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років тюремного ув'язнення, записала відеозвернення, де закликала українців спільними силами домогтися того, щоб політичних в'язнів звільнили швидше, а саме підписати петицію. На даний момент електронний документ підписали 83 тисячі людей, а це вже хороший результат спільних зусиль.