Молитовний павільйон в місті Острозі на Рівненщині розгромили невідомі. Там розташована могила рабина Шмуеля Едельса, більш відомого як Магарша. Про це повідомив директор Українського єврейського комітету Едуард Долінський на своїй сторінці у Facebook.

"Звірячий погром на могилі великого рабина Магарша в Острозі, Рівненська область. Всі вікна в молитовні були вибиті, святі книги розкидані", – пише директор Українського єврейського комітету.

За його словами погром відбувся у кінці квітня, проте про нього стало відомо тільки зараз, оскільки молитовня не охороняється.

Популярні новини зараз
Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Рабин Магарша помер в Острозі в 1631 році і був похований на єврейському кладовищі. У 1990-х за старими документами було виявлено місце його поховання, пізніше там був зведений молитовний павільйон і відновлена гробниця.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", на столичних Русанівських садах група невідомих осіб напали на будинки, де роками мешкали ромські родини.

Про це у своєму Facebook розповіла користувач Рита Москалець. Жінка стверджує: співробітники поліції інцидент проігнорували взагалі, з того часу вже минуло чотири дні, а жодних дій з боку копів так і не було.

"А це просто ромалка на тлі свого колишнього будинку, з сукнею своєї дворічної дочки, яку вона дивом врятувала від пожежі. Її будинок підпалили, коли вона і її двоє доньок знаходилися всередині. Жінка швидко вибігла з дому, залишивши всі свої гроші і документи, щоб врятувати дітей і себе", - написала Москалець, додавши фото.

Нагадаємо, у Каневі на Черкащині місцева газета "Час пік" вийшла з антисемітським гаслом. Так, на першій шпальті можна прочитати: "Вовком хай завиють м_скалі, а ж_ди заверещат як свині! Нині свято на моїй землі! - Паска йде по Україні!".

Фото газети публікує на своїй сторінці у Facebook глава Українського єврейського комітету (УЄК) Едуард Долінський.

"Головний редактор громадсько-політичного тижневика Андрій Зелененко. Неправильні літери я прибрав, щоб уникнути бана", - уточнив він.