Перші літні дні принесуть в Україну не тільки спеку, а й потужну магнітну бурю, яка триватиме три дні поспіль. Найскладніша фаза – 1 та 2 червня.

За даними лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, в цю ніч магнітні коливання будуть незначними, але 2 червня магнітна буря досягне піку - підніметься до рівня G1. Протягом 2-4 червня метеозалежні люди почуватимуть слабкість. У наступні три дні ті, хто страждає на артеріальну гіпертонію та гіпотонію, хвороби серця, ще відчуватимуть їхні наслідки.

Медики запевняють: всім, хто реагує на подібні зміни, слід ретельно стежити за наближенням підвищеної геомагнітної активності і завчасно виключати на цей час будь-які дії і події, здатні призвести до стресів. У цей час треба скоротити всілякі емоційні і фізичні навантаження, відпочивати і бути спокійними.

Графік магнітних бур на 2018 рік

Магнітні бурі: як захисти себе?

Помічали, як часто списуємо своє нездужання на різкі зміни погоди? Насправді на людський організм більше за все впливають спалахи на Сонці – провісники магнітних бур.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Магнітні бурі – це зміни магнітного поля Землі, які викликані впливом на неї високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов’язаної з ними ударної хвилі. Вони тривають, як правило, 2-3 дні, але їх пік триває близько доби і саме в цей час ми відчуваємо дискомфорт – головні болі, підвищення або різке зниження тиску, біль в суглобах, нервозність і дратівливість.

В зоні ризику – люди із хворобами нервової, або серцево-судинної системи, із артеріальною гіпертонією і гіпотонією. За статистикою до 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час сонячних бур.

Поради для метеозалежних людей

  • Уникайте фізичних навантажень, плануйте заздалегідь довготривалі поїздки. Захопіть із собою валеріану, валідол та зелений чай
  • Намагайтеся налаштуватися на позитив. Навіть якщо проблеми у родині, чи на роботі, забудьте про це принаймні на кілька днів
  • Якщо приймаєте курс лікарських препаратів, не переривайте його
  • Сердечникам піде на користь під час магнітних бур динамічне навантаження – спокійна, розмірена ходьба поліпшить ваш стан. А ось статичне навантаження небажане в такі періоди, тобто треба поменше сидіти або стояти.
  • Пийте чисту воду, не менше 1,5-2 літрів на день, заспокійливі чаї (із кропиви, меліси, м’яти, настоянку лимонника та імбирного кореня)
  • Врятує від головного болю олія м’яти, лаванди і розмарину.

Дивіться: Як пережити магнітні бурі?

Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптики поділилися прогнозом погоди на найближчий час.