У результаті зупинки бойовиками незаконного збройного формування процесу відкачування води з атомної шахти "Юний комунар", Юнком, під Єнакієвим на Донбасі, тільки за місяць пересох шахтний ставок. Про це написав український журналіст Денис Казанський у Facebook.

"Наслідки зупинки насосів на атомній шахті "Юнком" під Єнакієвим. Шахтний ставок, в який раніше викачували підземні води, пересох усього за місяць. Отже, тепер вода у виробках. Розмиває радіоактивну породу, заражену в ході ядерних випробувань у 1979 році", – йдеться в повідомленні.

У той же час, журналіст зазначив, що така ситуація дуже небезпечна для населення регіону і становить серйозну екологічну небезпеку.

"Де і як у подальшому це проявиться, в які струмки і криниці потраплять потім підземні води з частинками радіоактивного ґрунту – невідомо", – додав Казанський.

Кадр з місця

Кадр з місця

Кадр з місця

Нагадаємо, на Майдані Незалежності в Києві стартував марш під назвою "Свободу захисникам України".

Більше 250 чоловік пішою ходою вирушать до посольств Німеччини, Франції, офісу Червоного хреста зі зверненням до політичного керівництва країн.

Серед учасників близько 30 родичів військовополонених, що знаходяться в РФ. Учасники тримають портрети полонених родичів і плакати з написами "Freedom Sentsov" "Свободу політв'язням Мордора".

Основна вимога - змусити Росію звільнити українських військовополонених та дотримуватися міжнародних норм щодо полонених.

Під час руху маршу учасники вигукують: "Свободу політв'язням" та "Донбас - це Україна".

Крім того, протягом доби ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишалася складною, по всій лінії зіткнення тривали інтенсивні бойові дії із застосуванням важкої артилерії.

За минулу добу російсько-окупаційні війська 58 разів порушували режим припинення вогню, з них 22 рази застосовували 122-мм артилерію, 120 і 82-мм міномети.

Дивіться сюжет про війну

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українцям перерахували кістки на РосТБ.