Сьогодні, 21 липня, пройшло рівно 106 років з дня народження Маршала Маклюена. Він народився в Канаді в 1911 році. Маршал вважається батьком і творцем електронних засобів масової комунікації. Крім цього, він вчений, критик, філософ. Схоже, що дійсно, талановита людина талановита в усьому. І сьогодні, в день народження Маршала Маклюена, ми б хотіли розповісти вам декілька цікавих та неймовірних фактів з його життя.

Маршалл Маклюен: цікаві факти

Маршалл Маклюен ще за життя зумів передбачити, як буде впливати телебачення на людей. Це він зробив у своїй роботі "Закони медіа". Там було виділено чотири основні принципи реклами, які діють досі. А звучать вони так:
- кожна технологія розширює можливості певного органу або певної здатності користувача.
- коли одна з областей відчуття посилюється або інтенсифікується, інша послаблюється або придушується.
- кожна форма, доведена до межі своїх можливостей, змінює свої характеристики.
- змістом будь-якого медіа-засоби є більш старий засіб

Ще сорок років тому, Маршалл Маклюен зміг передбачити зміни суспільства, які сталися зовсім недавно. З появою інтернету.
Він мав дивне, але дивовижне ставлення до мови. Він вважав, що мова може бути найбільш потужною метафорою для всього.
Письменник Тому Вольф говорив про вченого так: «Важливий мислитель, місце якого в одному ряду з Ньютоном, Дарвіним, Фрейдом, Ейнштейном і Павловим».

Маршалл Маклюен: головні роботи

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

"Механічна наречена" – це була перша серйозна робота філософа. І, до речі, першою, яка досліджувала популярну культуру.

Наступна робота Маклюена відразу стала надзвичайно популярною, а автора зробила дуже відомим у наукових колах. "Галактика Ґутенберґа" – це книга про те, що засоби масової інформації, і всі комунікаційні технології впливають на когнітивні процеси організму. До речі, завдяки цій роботі Маршалл Маклюен отримав премію від уряду Канади.

Нагадаємо, що сьогодні минуло рівно 106 років з дня народження Маршала Маклюена.