30 січня набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", який сигналізує повномасштабний початок медреформи. Про це повідомляють в прес-службі МОЗ, передає Politeka.

"Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я", - зазначено у повідомленні.

Йдеться, що уже йде підготовка до створення Національної служби здоров’я України. Вона укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Після прийняття закону, у МОЗ зможуть оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників.

НСЗУ повинна розпочати роботу до липня.

Популярні новини зараз

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

У Москві знайшли бездиханне тіло юної української письменниці Аделіни Шелдон: голодувала рік

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще

Медзаклади планується перетворити на комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Держбюджету.

Для цього заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Система вже працює в тестовому режимі.

З квітня 2018 року українці самі почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації.

Як раніше повідомляв потал "Знай.ua", в результаті медичної реформи, яку так просуває Кабмін і профільний міністр Уляна Супрун, українці остаточно втратили надію.