Як і більшість людей, ви, ймовірно, думаєте про холестерин, якщо взагалі думаєте про нього, і вживаєте жирні продукти, які можуть призвести не тільки до серцевих захворювань. Так, підвищений рівень холестерину в крові - погана новина, тому що він збільшує ризик всіх видів проблем зі здоров'ям, включаючи серцевий напад.

Але якщо ви думаєте, що чули все, що вам потрібно знати про ці воскоподібні жирі- це не так. Він має ще кілька сюрпризів. Наприклад, холестерин може бути настільки високим, що він виявляється в жирових відкладеннях на шкірі. На іншому кінці спектру холестерин може навіть бути занадто низьким.

Читайте далі, щоб дізнатися ще кілька маловідомих фактів про холестерин.

Високий рівень холестерину, неминучий для більшості людей
Якщо у вас високий рівень холестерину, він може бути частково генетичним. Але для деяких людей це неминуче. Хвороба, відома як сімейна гіперхолестеринемія, вражає приблизно 1 з 500 чоловік і може викликати загальний рівень холестерину від 300 мг до 600 мг, а також серцеві напади на ранній стадії життя. Деякі люди з сімейною гіперхолестеринемією успадковують два дефектних гена. Високий рівень холестерину може призвести до ранньої смерті, часто до 20 років.

Популярні новини зараз

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Овдовіла українська блогерка Софія Стужук отримала сповна на 9 травня: "Не бути вам матір'ю"

Олена Кравець з "Кварталу 95" кардинально змінила професію: "Неймовірний кураж"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

Ви можете бачити високий рівень холестерину
Зазвичай ви знаєте, що у вас високий рівень холестерину, якщо лікар каже вам про це. Але можливо, що високий рівень холестерину буде таким же простим, як ніс на вашому обличчі, який з'являється на шкірі як червонувато-жовті шишки, відомі як ксантоми.
Прояви холестерину розрізняються за розміром і можуть бути знайдені по всьому тілу, в тому числі на суглобах, руках і століттях (хоча не всі ксантоми викликані високим рівнем холестерину). Вони мають тенденцію зустрічатися у людей похилого віку і у людей з діабетом або іншими проблемами зі здоров'ям. Ксантоми також частіше зустрічаються у людей з сімейною гіперхолестеринемією, які можуть навіть мати їх в ранньому дитинстві.

Забиті артерії виглядають як масло
Навіть якщо ви не можете бачити ксантоми на шкірі, високий рівень холестерину може наростати в організмі. Холестерин повільно наростає в стінках артерій, викликаючи товсту меморіальну дошку, яка може звузити артерії, обмежити кровотік і привести до сгустків крові. Артерії згущуються, стають більш жорсткими і починають набувати жовтий колір. Якби ви змогли поглянути на внутрішню частину забитих холестерином артерій, вони виглядали б так, як якщо б вони були викладені товстим шаром замороженого масла.

Холестерин може бути занадто низьким
Всім відомо, що високий рівень холестерину поганий, але дуже низький рівень холестерину - теж погано. Експерти рекомендують, щоб ваш загальний холестерин був нижче 200 мг, що становить приблизно в середньому для дорослих. Проте, нижче певного рівня - зазвичай рівень холестерину в 160 мг низький і пов'язаний з ризиками для здоров'я, включаючи рак. Проблеми зі здоров'ям викликають низький рівень холестерину або навпаки? Вони навіть не пов'язані? Не ясно.

Наш холестерин падає
Нарешті хороші новини! Хоча ви можете припустити, що рівні холестерину розцвіли разом з епідемією ожиріння, холестерин фактично впав. Наприклад, 33% людей у ​​віці від 20 до 74 років мали високий рівень холестерину (більше 240 мг) на початку 1960-х років, а середній показник становив 222 мг. У 2003-2006 роках близько 16% людей в цій віковій групі мали високий рівень холестерину, а середній показник становив 200 мг.

Підвищений рівень холестерину, який був невизнаний як серйозна проблема зі здоров'ям 50 років тому, знижується в основному через більшого усвідомлення його небезпек, що призвело до більш здорових раціонів.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, якщо ви відчули сильний біль у грудній клітці, то негайно прийміть нітрогліцерин і викликайте "швидку".