За підрахунками експертів, близько 5% українців можуть бути інфіковані вірусом гепатиту С. Фактично це 2 мільйони.

Цю інформацію повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час брифінгу.

"Багато з них не знають про свій статус. Ми будемо робити тестування доступним та простим через сімейних лікарів. Уже в цьому році сімейні лікарі отримуватимуть тест-набори для діагностики гепатиту С, на ВІЛ. ЇХ надаватимуть пацієнтам з високим рівнем ризику", – говорить Супрун.

МОЗ повідомляє, що в Україні 53 тисячі людей з гепатитом С зареєстровані офіційно.

За словами Супрун, більшість українців не стають на чергу і не реєструються, бо не вірять в те, що їм можна допомогти.

Популярні новини зараз
Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Близько 6 тисяч пацієнтів у 2018 році лікують на державні кошти.

"Цього року зможемо додатково пролікувати ще 2,5 тисячі пацієнтів, які в черзі на лікування. З 2019 року зможемо лікувати набагато більше пацієнтів", – підкреслила Супрун.

Повідомляється, що МОЗ закуповуватиме інноваційний курс лікування, який коштуватиме не 8,5 тисяч доларів, які зараз в США платять за лікування. Цього року ми зможемо закупити ті ж ліки за 89 доларів.

Ефективність нових ліків - майже 90%.

За таку ж суму ліки можна буде придбати в аптеці.

Знизити ціну вдалося завдяки ефективності закупівель через міжнародні організації. Усі зареєстровані пацієнти з гепатитом С зможуть лікуватися безкоштовно.

Гендиректор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта розповів, що завдяки зниженню ціни МОЗ зможе пролікувати наступного року близько 50 тисяч людей, а не 6, як це було раніше.

"У нас на обліку 52 тисячі хворих на вірусний гепатит С. Якщо будемо рухатись такими темпами в цьому і наступному році, то зможемо ліквідувати чергу на лікування", – пояснив Курпіта.

За його словами зниження ціни стало можливим після переговорів з компанією-виробником:

"Ми маємо генеричну версію препарату, яку випускають за ліцензією компанії, яка є оригінальним виробником і повністю гарантує якість і безпеку препарату".

Курпіта говорить, що вірусні гепатити В і С – одна з серйозних загроз систем охорони здоров'я.

Найбільше ризикують захворіти на гепатит люди, які вживають наркотики та секс-працівники. Останнім часом до групи ризику потрапили ще й ветерани АТО, в яких вищий ризик травмування, переливання крові, ін'єкцій в умовах бойових дій.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО "100 відсотків життя", який сам перехворів гепатитом, розповів, що думає про нову систему лікування.

"Я сам перехворів гепатитом С, лікував його цілий рік дорогими ліками. Курс коштував від 8 до 12 тисяч доларів. Я один з тих, хто потрапив у мінімальну статистику людей, які вижили в Україні під час епідемії гепатиту С.

Радий, що державна медична система отримала рецепт, як зупинити епідемію для 2 мільйонів людей. Як би дивовижно це не звучало і просто, цей рецепт – у вартості. Ми зможемо прийти в лікарню чи аптеку і отримати лікування, яке майже 100% дасть можливість вижити".

Нагадаємо, що українцям показали новий календар щеплень.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Супрун розповіла, де підхопити гепатит найлегше.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що існує 7 "мовчазних" хвороб, про які повинен знати кожен.