Новий проект державного стандарту з української мови як іноземної, презентувало Міністерство освіти України.

Про це стало відомо завдяки повідомленням прес-служби відомства.

Відомо, що це набір вимог до рівня володіння українською мовою особами, для яких вона не є рідною. Стандарт розроблений для подальшого використання для підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів.

"Це обумовлено, зокрема, тим, що в рамках Болонського процесу, до якого Україна приєдналася ще у 2005 році, щороку зростає кількість програм обміну між українськими та закордонними університетами. Як наслідок - зростає кількість іноземних студентів, які бажають оволодіти українською мовою. Разом з тим збільшується кількість академічних організацій (наприклад, Кембриджський університет, Берлінський університет імені Гумбольдта, Український інститут у Лондоні тощо), які дають можливість іноземцям вивчати українську мову", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.uа", за останні чотири роки на сході України знищено та пошкоджено сотні шкіл. В зоні бойових дій на Донбасі, на сході України продовжують навчатися 200 тисяч школярів. Про це повідомили в Дитячому фонді ООН (UNICEF).

"Діти вчаться в школах, в стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України знаходиться під перехресним вогнем вже більше чотирьох років", - зазначила голова представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс.

За її словами, за останні чотири роки на сході України знищено та пошкоджено сотні шкіл. Так, тільки протягом останніх 16 місяців кількість таких шкіл досягла 45. Також зафіксовано щонайменше вісім випадків, коли військові об'єкти на Донбасі розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків та шкіл. Ще в двох місцях такі об'єкти були розташовані за кілька метрів від навчальних закладів.