З вечора 27 липня близько до 02:00 суботи українці за найдовшим місячним затемненням ХХІ століття.

Побачити унікальне явище можна було неозброєним оком - місяць став не просто повним, але і червоним, по-справжньому кривавим від сонячного світла.

Потім на небі можна було побачити ще й Марс, який наблизився до Землі.

Популярні новини зараз
Красуня Тіна Кароль накинула оком на воїна ЗСУ: "Познайомитись би" Побитий ковбасою зрадник України став "мером" тимчасово окупованої Каховки: "Цей клоун працює в окупантів" Друг Ані Лорак Сергій Лазарєв причепився до Джамали через Євробачення: "Перше місце не за супер-хіти" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..."
Показати ще

В Україні затемнення можна було спостерігати з будь-якого регіону. В Києві його не було видно через хмари, але побачили кривавий місяць, зокрема, у Львові, Маріуполі та Херсоні.

Наступні затемнення можна очікувати 21 січня і 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня та 5 липня, 30 листопада 2020 року.

Знай.uа раніше писав, що затемнення тривало одну годину і 43 хвилини.

Природному супутнику знадобилося більше, ніж зазвичай часу, щоб вийти з тіні, тому, що 27 липня Місяць була в апогеї - на найбільш далекій точці своєї орбіти по відношенню до нашої планеті.

Чому відбувається місячне затемнення?

Місячне затемнення буває тільки тоді, коли повний місяць. Під час місячного затемнення Земля знаходиться між Місяцем і Сонцем, її тінь падає на Місяць і закриває сонячні промені. Місячне затемнення може тривати приблизно 1 годину 40 хвилин.

Чому затемнення називають "кривавим"?

Як відомо, місячне затемнення іноді називають "кривавої Місяцем". Це пов'язано з темно-червоним відтінком супутника, якого той набуває під час затемнення. Сонячне випромінювання, яке проходить по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі і частково досягає Місяця.

Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, саме ці промені досягають поверхні Місяця під час затемнення, що через місячний диск стає червоним. Тому схід і захід також забарвлюються в червоні відтінки.

Раніше ми писали, що місячне затемнення 27 липня 2018 року зробить свій вплив на всі без винятку знаків Зодіаку. Але кілька знаків в особливій зоні ризику. Так, Тельцям, Левам, Скорпіонам і Водоліям варто бути гранично обережними в цей день, повідомляють астрологи.