З вечора 27 липня близько до 02:00 суботи українці за найдовшим місячним затемненням ХХІ століття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Побачити унікальне явище можна було неозброєним оком - місяць став не просто повним, але і червоним, по-справжньому кривавим від сонячного світла.
Потім на небі можна було побачити ще й Марс, який наблизився до Землі.
В Україні затемнення можна було спостерігати з будь-якого регіону. В Києві його не було видно через хмари, але побачили кривавий місяць, зокрема, у Львові, Маріуполі та Херсоні.
Наступні затемнення можна очікувати 21 січня і 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня та 5 липня, 30 листопада 2020 року.
Знай.uа раніше писав, що затемнення тривало одну годину і 43 хвилини.
Природному супутнику знадобилося більше, ніж зазвичай часу, щоб вийти з тіні, тому, що 27 липня Місяць була в апогеї - на найбільш далекій точці своєї орбіти по відношенню до нашої планеті.
Чому відбувається місячне затемнення?
Місячне затемнення буває тільки тоді, коли повний місяць. Під час місячного затемнення Земля знаходиться між Місяцем і Сонцем, її тінь падає на Місяць і закриває сонячні промені. Місячне затемнення може тривати приблизно 1 годину 40 хвилин.
Чому затемнення називають "кривавим"?
Як відомо, місячне затемнення іноді називають "кривавої Місяцем". Це пов'язано з темно-червоним відтінком супутника, якого той набуває під час затемнення. Сонячне випромінювання, яке проходить по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі і частково досягає Місяця.
Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, саме ці промені досягають поверхні Місяця під час затемнення, що через місячний диск стає червоним. Тому схід і захід також забарвлюються в червоні відтінки.