Президент України Петро Порошенко під час військового параду до Дня Незалежності заявив про бажання покласти край залежності української православної спільноти від російської церкви. На ці слова критично відреагував представник Московського патріархату. Про це передає "Радіо Свобода".

"Нехай сьогодні нас почують і в Константинополі, і в Москві, і у Ватикані: ми маємо твердий намір розрубати останній вузол, яким імперія відчайдушно намагається прив'язати нас до себе. Ми сповнені рішучості покласти край неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви", – сказав Порошенко.

Також президент наголосив, що вказана церква "освячує гібридну війну Путіна проти України, день і ніч молиться і за російську владу, і за російську армію". На це відреагував заступник голови синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Микола Балашов: він назвав слова Порошенка спробою втримати владу.

Популярні новини зараз

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Показати ще

"Єдина митрополія, а потім самостійна, автокефальна церква всієї Русі об'єднує всі народи, що ведуть свій родовід від Дніпровської хрещальної купелі святого Володимира, вже 1030 років. За цей час багато змінювалося мирських правителів, то ворогували, то об'єднувалися один з одним... А церква єдина стояла, стоїть і стояти буде", – прокоментував виступ Порошенка протоієрей Микола Балашов (РПЦ).

Раніше повідомлялося, що із Днем Незалежності привітав українців президент Петро Порошенко. На своїй сторінці у Facebook глава держави зазначив, що " свобода, воля і незалежність ніколи не давалися легко":

Нагадаємо, розпочалася онлайн-трансляція військового параду у Києві з нагоди Дня Незалежності України.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Google привітав Україну з Днем Незалежності в оригінальний спосіб.

Також Знай.ua писав, телеканал "1+1" приготував українцям святкові прямі ефіри з шести міст України. Передуватиме святковим випусків цикл сюжетів "Нас 42 мільйони" авторства Ольги Василевської. На українському телебаченні можна буде побачити серйозну аналітичну роботу.