Наймасовіший захід відбувся з нагоди 27 річниці незалежності України. В центрі столиці вже із самого ранку почали збиратися тисячі глядачів, аби подивитися військовий парад, що отримав назву Марш нової армії. Знай.ua відвідали масштабний захід та побачили, як відбувалося святкування.

Надсучасна техніка та гості з понад 10 країн

Святкова церемонія розпочалася з урочистої молитви та співання гімну України.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Перед виїздом військової техніки відбувся марш різних підрозділів Збройних сил України – від десантників і морської піхоти до учасників АТО, які боронили наші кордони з моменту окупації території на Сході країни.

"Ми з онуком зайняли місце ще з 8.20, аби побачити, як пройде його дядя. Хлопці, що воювали на Сході, як ніхто інших заслуговують на привітання та повагу! Так радісно від того, що людей зібралося дуже багато. Бо їм необхідна наша підтримка", – говорить Лідія Петрівна, що приїхала на захід з Білої Церкви.

У марші взяли участь кілька тисяч військових.

Варто зазначити, що разом із українськими військовими у марші взяли участь і представники інших країн.

Зокрема з: Чехії, Канади, Естонії, Литви, Латвії, Грузії, Великобританії, Молдови, Польщі, Румунії та США.

Після цього розпочався довгоочікуваний парад техніки, під час якого було продемонстровано понад 200 одиниць сучасних військових екземплярів.

"Побачене доводить, що Україна ще покаже, хто тут "мамочка"! З розумними головнокомандуючим ми зможемо Росії з її карликом довести, що ми не їхня "Попелюшка", а самостійна гідна, розвинена країна!", – у захваті від побаченого каже киянин Олександр Стецюк.

Глядачі бурхливими оваціями зустрічали кожен вид техніки, не перестаючи аплодувати аж до останнього продемонстрованого експонату.

А "родзинкою" став політ авіації – сучасних українських літаків, гелікоптерів та винищувачів.

Зустріч регіонів

Серед глядачів були не тільки мешканці столиці та Київської області, а жителі інших областей України.

"Ми із друзями спеціально приїхали до Києва на два дні – на свято Прапора та на парад. Київ – дивовижний, люди тут неймовірні, тож жалкувати про витрачені на поїздку 2 тисячі гривень навіть і не думаю!", – посміхаючись, каже Денис Скоротюк, що прибув на свято із Полтави.

Знай.ua довелося зустрітися і з людьми, які впродовж кількох років допомагають військовим на передовій.

"Цей день став для мене та моїх друзів з Одеси, Запоріжжя та Херсону шансом нарешті організувати зустріч. Ми разом із ними у 2015-му об'єдналися у допомозі військовим у зоні АТО, збираючи сусідів та знайомих для плетіння маскувальних сіток, в’язання теплих пледів та пакування посилок на передову. Щороку ми зустрічаємося саме у Києві, і саме в цей день!", – ділиться з нами волонтер Павло Воротин, уродженець Донецької області.

Також під час маршу та демонстрації техніки у натовпі були чутні крики: "Харків з вами!", "Кременчук за вас!", "Львівяни за незалежність!".

Дуже багато було і маленьких глядачів.

Атрибутика, що "має душу"

Серед багатотисячного натовпу абсолютна більшість людей була одягнута у вишиванки.

А ті, хто навіть прийшов у звичайному одязі, обов’язково мали із собою патріотичний атрибут – або прапорець, або квіти у волоссі, або жовто-блакитну стрічку.

"Пам'ятаю, була на святкуванні Дня Незалежності 6 – 7 років тому. Теж було масштабно, багато людей. Але зараз зовсім інша атмосфера: глибокі очі військових, поранені учасники АТО, діти у вишиванках, щирі посмішки на обличчях. Після пережитого, змінилося ставлення до Дня Незалежності – тепер це не просто свято, а день висловлення подяки нашим рідним військовим та побажання миру. Тепер кожен атрибут, дійсно, має душу", – ділиться з нами киянка Катерина Вірстюченко.

Придбати українську символіку можна було за кілька кроків від місця проведення заходу.

Правда, ціни місцеві продавці зробили сьогодні "кусючими".

Так, вартість вінків становила 100 – 150 грн., прапорців – 30 – 100 грн., браслетів – від 40 до 90 грн.