УПЦ МП вважає, що Президент та Верховна Рада не мала підстав звертатися до Вселенського партіарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні. Про це йдеться у заяві відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (Московського патріархату), передає Укрінформ.

"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським Православ’ям, не зверталася до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні Президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", - йдеться в заяві.

В УПЦ МП наголосили, що церква, відповідно до статті 35 Конституції України, є відокремленою від держави, а тому питання церковного життя вирішує самостійно.

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Тіна Кароль здивувала зухвалим зізнанням про Дана Балана: "Я Ванга чи що?"

Анастасія Приходько показала життя багатодітної матусі одним фото: запарилася з борщем

Гросу зізналася, чому так довго приховувала кохання з Полянським: "Люди одразу помічають"

Показати ще

"Питання надання церковної автокефалії належить до компетенції канонічного права, а не до компетенції державних законів. Автокефалія надається Церкві, а не державі, а тому й ініціювати чи просити про цей статус має Церква, а не держава", - зазначається в заяві.

У Московському патріархаті вбачають у прагненні домогтися автокефалії православній церкві в Україні питання "не лише релігії, але й геополітики".

"Переконані, що сфера релігійного життя не повинна ставати предметом політичних маніпуляцій. Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання", - вважають в УПЦ МП.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", створення Помісної церкви в Україні є не тільки релігійним питанням, але і геополітичним.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час виступу перед депутатами у Верховній Раді, у четвер, 19 квітня.

"Мова йде про наше остаточне затвердження незалежності від Москви. Тут не тільки релігія, тут геополітика. І для мене це справа затвердження незалежної помісної церкви має таку ж вагу, як отримані безвіза і Угода про асоціацію з Євросоюзом, як наша спільна боротьба за членство в Євросоюзі і членство в НАТО, які ще попереду", - сказав глава країни.