З наданням Україні безвізу громадяни ще більше зацікавились роботою в Європі. За два роки на заробітки виїхало понад два мільйони українців. Які ж країни охоче приймають заробітчан та куди прямує більшість наших.

Про це пише Bloomberg.

За даними видання, понад півмільйона українців виїхали в Польщу. Крім того, 343 тисячі віддали перевагу своїй країні Росію, 147 тисяч виїхало до Італії, а 122 тисячі – облюбували Чехію. Також по двадцять тисяч виїхали до США та Білорусі.

Серед головних причин трудової міграції, видання називає затяжний конфлікт на сході, девальвація національної валюти і стійка корупція в державі.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Як приклад приводиться ситуація з Польщею, де робітник заробляє 3,5 тисячі злотих ($ 1046), в той час як вдома він може розраховувати не більше ніж на 7,1 тисячі гривень ($ 265).

Раніше польські роботодавці наймали співробітників з України "з великим досвідом і дипломами", тепер же готові брати всіх підряд і платити їм втричі більше, ніж удома, цитує видання українця Романа Пелеха, який займається працевлаштуванням українських громадян в Європі.

За його словами, українські працівники допомогли подолати дефіцит робочої сили в Варшаві і Празі після того, як свобода пересування Європою і більш високі зарплати спонукали громадян цих країн масово переміщатися в більш багаті регіони.

Для України звісно ж ця проблема стала однією з основних на ринку праці. Трудова міграція може стати серйозною перепоною до стабілізації цін у країні, а також загалом для економічного добробуту.

Таким чином, за останні роки 7% працездатних українців мігрували за межі країни.

Крім того, як говорить Міжнародні організація з міграції, ще 12% українців вже працюють, а деякі вже задумались про заробітки за кордом.

Якщо така тенденція збережеться, то до 2015 року населення України може скоротитися як мінімум на 6-7 мільйонів людей.

Дивіться про випробування заробітчан у Європі

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські заробітчани розповіли, з чим їм доводиться стикатися, виїхавши на заробітки до іншої країни.