Україна відкриває для себе новий напрям у боротьбі з небезпечними захворюваннями. Відомо, що МОЗ вперше на національному рівні закупить сироватки та імуноглобуліни.

Про це стало відомо завдяки повідомленням прес-служби МОЗ.

Згідно з наказом №629 затверджено перелік необхідних специфічних сироваток. Про це пише портал "Політека".

"Це єдині ліки, які можуть врятувати життя людей, що заразилися смертельно небезпечними хворобами, такими як ботулізм, дифтерія, сказ, правець та малярія", — заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

"У закупівлі включені 11 номенклатур, зокрема сироватки та імуноглобуліни проти дифтерії, сказу, правцю, ботулізму та малярії. Ці препарати вже в цьому році почнуть закуповувати міжнародні організації.

"Зараз всі наявні в Україні сироватки та імуноглобуліни — гуманітарні вантажі. З 2014 року виробники їх не реєстрували — це довгий та дорогий процес. Виробники не готові витрачати час та гроші на реєстрацію препаратів, які не будуть гарантовано закуплені.

МОЗ, згідно закону, не може бути ініціатором реєстрації. Тому гуманітарні вантажі досі були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності", — констатувала Супрун.

"Державні закупівлі через міжнародні організації дозволяють заводити в Україну нові препарати без попередньої подачі виробника на реєстрацію. Незареєстровані в Україні препарати, які пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію, можуть подаватися на тендер, і, в разі перемоги в тендері, реєструються в Україні за спрощеною процедурою", — підкреслили в МОЗ.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на продаж, зберігання та реалізацію препарату "Армадін". Згідно з даними відомства, заборона введена на підставі закінчення строку дії тимчасової заборони.

Зокрема, заборона стосується лікарського засобу "Армадін" (розчин для ін'єкцій 50 мг / мл по 2 мл в ампулах № 10) серії 71308015, виробництва "Лекхім-Харків".