Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський попереджає про небезпеку популярного в Україні антибіотика "Левомецитин", який використовують десятиліттями практично в кожній родині.

Про це спеціаліст написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами лікаря Комаровського, ці ліки використовуються практично в кожній родині вже протягом 70 років, тому раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати.

Більш того, на сьогоднішній день ні при одному інфекційному захворюванні його не розглядають в якості лікування. Даний медикамент рекомендується тільки в якості резервного засобу при менінгітах, сальмонельозі, черевний тиф, чуму і ряді інших захворювань.

Популярні новини зараз
Отримають мізер замість підвищення: яку "подачку" заплатять замість індексації Мобілізація за новим законопроєктом: 4 категорії чоловіків, які не підпадуть під призов Одразу на 65%, а потім ще на 25%: українцям анонсували подорожчання комуналки Українцям виплатять одразу 10 пенсій
Показати ще

Більш того, відмова від застосування хлорамфеніколу в сучасній медицині продиктовано ще й тим, що можуть виникати побічні ефекти, зокрема, до таких належить апластична анемія, залишає мало шансів на одужання і є фактором ризику розвитку гострого лейкозу.

Тому застрілі "бабусині" поради лікувати усе підряд Левомецитином варто відкидати подалі. Більш того, за словами Комаровського, ні в якому разі не варто займатись самолікуванням та використовувати даний препарат на власний розсуд.

Антибіотики та бактерії - як формується стійкість

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські лікарі обікрали смертельно хворих малюків . У процесі розслідування гучної справи щодо розкрадання ліків з "Охматдиту" з'ясувалося, що найбільша нестача медикаментів була у відділенні інтенсивної хіміотерапії.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвіяла міф про флюорографію. За словами спеціаліста, проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не допоможуть запобігти захворювання на туберкульоз.