Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський попереджає про небезпеку популярного в Україні антибіотика "Левомецитин", який використовують десятиліттями практично в кожній родині.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це спеціаліст написав на своїй сторінці в Facebook.
За словами лікаря Комаровського, ці ліки використовуються практично в кожній родині вже протягом 70 років, тому раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати.
Більш того, на сьогоднішній день ні при одному інфекційному захворюванні його не розглядають в якості лікування. Даний медикамент рекомендується тільки в якості резервного засобу при менінгітах, сальмонельозі, черевний тиф, чуму і ряді інших захворювань.
Більш того, відмова від застосування хлорамфеніколу в сучасній медицині продиктовано ще й тим, що можуть виникати побічні ефекти, зокрема, до таких належить апластична анемія, залишає мало шансів на одужання і є фактором ризику розвитку гострого лейкозу.
Тому застрілі "бабусині" поради лікувати усе підряд Левомецитином варто відкидати подалі. Більш того, за словами Комаровського, ні в якому разі не варто займатись самолікуванням та використовувати даний препарат на власний розсуд.
Антибіотики та бактерії - як формується стійкість
Як повідомляв портал "Знай.ua", українські лікарі обікрали смертельно хворих малюків . У процесі розслідування гучної справи щодо розкрадання ліків з "Охматдиту" з'ясувалося, що найбільша нестача медикаментів була у відділенні інтенсивної хіміотерапії.
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвіяла міф про флюорографію. За словами спеціаліста, проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не допоможуть запобігти захворювання на туберкульоз.