В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що 3% розчин перекису водню не загоює і не знезаражує рани.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Українська правда.
"Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік", – пояснює Супрун.
Сумнівною очільниця МОЗ назвала властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.
Перекис водню ефективний для механічного очищення рани – тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою, пояснює Уляна Супрун.
Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові).
Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.
Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.
МОЗ вирішив дати чіткі інструкції щодо того, як же пацієнту вибрати собі хорошого лікаря. Пацієнту необхідно виконати кілька нескладних кроків.
Визначтеся з лікарем
Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря – чудово, зупиніть вибір на ньому. Ні? Тоді скористайтеся принципом "сарафанного" радіо – розпитайте друзів, родичів, колег. Напевно з декількох лікарів, про яких вам розкажуть, ви зможете обрати свого.
Або ж зверніться до місцевого відділу охорони здоров'я, де вам розкажуть про лікарів, які працюють у вашому населеному пункті чи районі, або в будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями особисто.
Після того, як ви визначилися з лікарем, вам необхідно підписати з ним договір. При цьому, незважаючи на те, що договір є безстроковим (вам не потрібно кожен рік його перепідписувати), ви можете змінити свою думку і підписати договір з іншим лікарем.
Все, що вам потрібно для підписання договору - паспорт та ідентифікаційний номер (для дитини – ще й свідоцтво про народження).
Медична реформа 2017: які зміни чекають українців.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українців атакував агресивний вірус.