Україна займає 38 місце в індексі паспортів світу Henley & Partners, на чотири сходинки вище, ніж попередній результат.

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані компанії Henley & Partners.

Так, згідно з цим рейтингом, українці можуть без віз відвідувати 128 країн світу. Разом з Україною на одній сходинці знаходиться Нікарагуа. На першому місці - Японія. З паспортом цієї країни можна відвідувати 189 країн світу. На другому місці - Німеччина і Сінгапур, 188 країн, на третьому - Фінляндія, Франція, Італія, Південна Корея, Іспанія і Швеція - 187 країн.

На останньому місці в рейтингу знаходяться Афганістан і Ірак, з паспортами цих країн можна без віз потрапити в 30 країн світу.

Варто відзначити, що у Києві під час проведення фіналу Ліги чемпіонів 26 травня проїхати до НСК "Олімпійський" можна буде тільки за наявності паспорта з відповідною місцем реєстрації.

Представник УЄФА попередив, що під'їхати туди зможуть лише жителі будинків по периметру спорткомплексу, іншим доведеться пересуватися пішки.

Популярні новини зараз
Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Головне за 1 жовтня: переведення годинників у неділю, ЗСУ в Криму та дата перемоги України, правда про розлучення Дорофєєвої і Дантеса Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році Ціна на улюблений напій оновилася, скільки коштує кава в супермаркетах України
Показати ще

"Тим жителям, які живуть в транспортному периметрі до НСК "Олімпійський", проїхати можна буде тільки на підставі паспорта та" прописки ". Якщо цього документа при собі немає, то заїхати в транспортний периметр буде неможливо", - розповів менеджер з транспорту і мобільності під час проведення фінальних матчів чоловічої і жіночої команд фіналів Ліги чемпіонів УЄФА Сергій Хижняк

Таке рішення прийнято з метою запобігання надзвичайних подій.

"У нас є дуже сумні прецеденти Лондона, Барселони та інших міст, коли вантажівки в'їжджали в натовп", - зазначив Хижняк.

Разом з тим варто відзначити, що Європейський Союз має намір знімати плату за в'їзд громадян третіх країн раз на кілька років, а не при кожному перетині кордону. Дана ініціатива торкнеться не тільки громадян України. Про це повідомив прес-секретар Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Прес-секретар зазначив, що остаточне рішення з даного питання ще не прийнято і, відповідно, не вступило в юридичну силу.

"Мова йде про те, щоб платити не кожен раз, а один раз. Це не дозвільна система, а система ідентифікації мандрівників... Це плата за обробку інформації, одноразову ідентифікацію, яка буде дійсна кілька років", - пояснює Гунько.

Також він пояснив, що даний проект стосується не тільки України, але і всіх країн, які мають безвізовий режим з Європейським Союзом. При цьому Гунько заспокоює українців і радить їм "не сильно переживати з-за цього".

"Події останніх років у світі показують, що ідентифікація - це дуже важливий аспект міжнародних подорожей. Україна також посилює контроль перебування іноземців на своїй території. Це нормально з урахуванням тих загроз і викликів, які існують в світі", - відзначають в міграційній службі.

Відтепер всім особам, які збираються подорожувати в рамках безвізового режиму, щоб в'їхати на територію Євросоюзу, потрібно буде заповнити заяву-анкету через Інтернет. Ціна такого документа складе 7 євро.

Такий дозвіл буде діяти три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта. Нові правила в'їзду набудуть чинності після схвалення їх Європейським парламентом і затвердженням Радою ЄС.

Паспортна революція: з листопада українцям почали видавати ID-картки

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як влада хоче змінити реєстрацію місця проживання.