Нову методику розрахунку приватних грошових переказів в Україну розробив Національний банк.

"Національний банк здійснив дооцінку обсягу приватних грошових переказів в Україну за 2015-2017 рр. Перегляд пов'язаний з появою нових даних, які підтвердили в міграційних потоках українських працівників за останні три роки", - уточнили в НБУ.

За даними відомства, у першу чергу керувалися звітністю через офіційні канали, тобто банки та міжнародні платіжні системи, а також результати опитувань. Останні дозволять оцінити так звані неформальні надходження готівкою, або товарами. Протягом двох останніх років з країн-партнерів знизилася кількість переказів, в основному більша частка припадала на трудових мігрантів з Польщі, але носила сезонний характер.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Пояснюється це тим, що все частіше заробітчани вважають більш безпечним перевезти гроші "з рук в руки" рідним, тобто не настільки довіряють чинній банківській системи, з огляду на збої в роботі та закриття фінустанов-банкрутів. Скоротилися й перекази з РФ.

Якщо за попередніми оцінками НБУ обсяг переказів із Польщі в Україну офіційними та неофіційними каналами становив 1350 мільйонів доларів у 2017 році, то за останніми оцінками НБУ на основі даних Національного банку Польщі ця сума була вищою більш ніж в два рази - 3123 мільйонів доларів США.

Тепер система працюватиме інакше: дорахують неформальні канали та створять так звану "дзеркальну статистику" для 18 країн, звідки надходять найбільші грошові потоки, в тому числі – й від приватних фірм.

На основі оновленої методики Національний банк перерахував квартальні та річні обсяги приватних переказів за останні три роки: у 2015 році - на 1,8 млрд дол. США до 7,0 млрд дол. США, у 2016 році - на 2,1 млрд дол. США до 7,5 млрд дол. США, у 2017 році - на 2,0 млрд дол. США до 9,3 млрд дол. США. Відповідно, це призвело до покращення сальдо поточного рахунку платіжного балансу: у 2015 році - з дефіциту у розмірі 0, 2% ВВП до профіциту у розмірі 1,8% ВВП, у 2016 році - розмір дефіциту з 3,7% ВВП до 1,4% ВВП, у 2017 році - розмір дефіциту з 3,5% ВВП до 1,6% ВВП.

Дивіться: Українські заробітчани стали переводити більше грошей в Україну

Як повідомляв портал "Знай.ua", після прийняття Нацбанком нових санкцій проти українських "дочок" російських держбанків "БМ Банк" прийняв рішення припинити банківську діяльність. Стало відомо, що фінансова установа зобов'язується виконати всі свої зобов'язання, пріоритет буде надаватися клієнтам. У вересні 2018 року Національному банку України буде направлено клопотання про відкликання банківської ліцензії.