За рік українці вкрали з магазинів роздрібної торгівлі товарів на суму більш ніж 1 мільярд гривень. За найскромнішими експертними оцінками, кожен 20-й товар – вкрадений.

Насправді масштаби цього явища набагато більші. Приблизно 1—1,5% прибутку кожного магазину втрачається через крадіжки. Про це пише "Дзеркало тижня".

Сьогодні в Україні крадуть всі – від молодих людей до українців поважного віку. Молодь переважно грішить цим, вважаючи, що таким чином самостверджується. Однак крадуть не лише молоді люди, але і цілком респектабельні громадяни. Та найчастіше до крадіжок вдаються ті, хто не мають грошей на харчування. Цуплять не лише покупці, а й персонал магазинів та супермаркетів: експедитори, вантажники, сортувальники й навіть охоронці.

"Як свідчать дані компанії Axis і некомерційного партнерства представників роздрібних мереж, головні причини втрат в ритейлі представляють: внутрішні крадіжки - 33,3%, зовнішні крадіжки - 32,9%, адміністративні помилки - 26,1%, шахрайство постачальників - 7,6 %. Переважно крадуть дорогі, невеликого розміру товари: прилади для гоління, одяг, взуття. З продуктів - сир, ковбасу, овочі, горілку ", - йдеться у статті.

Чому ж при таких втратах власники торгових мереж не кричать про цю проблему щороку. Більш того, тримають ці дані під величезним секретом. Відповідь проста - тому що всі втрати в магазинах враховані в ціні товару.

Та не тільки власники торгових мереж, але і держава не знає, як діяти в цій ситуації. Або ж свідомо не звертає уваги на вказане явище.

За словами соціолога, президент Українського фонду "Громадська думка" Володимира Подгорнова, злодійство не є національною проблемою українців.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Подивіться, що коїться у Х'юстоні. Четверте місто у США, там введено комендантську годину. Там були не просто дрібні крадіжки, а мародерство. Грабували все, що бачили. Цим займалася велика частина населення. У нас інше: якщо буде потрібно, знімуть останню сорочку й допоможуть. Тому я б не став так казати. Інша річ, що нас хочуть загнати в такий первісний стан. Бо такими людьми легше керувати", - вважає соціолог.

Щодо суспільства, то значна частина українців виправдовує крадіжки бідністю населення. На їхню думку, ціни в торгових мережах істотно завищені, тому люди не мають змоги купувати товари першої необхідності, зокрема продукти харчування. Бо що можна купити з продуктів за ті рештки заробітної плати і пенсії, котрі залишаються після оплати комунальних послуг.

Тому, як вважають фахівці, кількість крадіжок зростатиме й надалі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Польщі власник супермаркету повісив табличку про перевірку українців на касі.