В Україні внесли зміни в програму по трансплантації. Її запустять з 2018 року.

Про це повідомляє "ТСН". Пацієнти зможуть отримувати органи від нерідного донора. У держбюджеті на нову програму виділили 112 мільйонів гривень. У 2019-2020 роках фінансування буде збільшуватися більше, ніж на 100 мільйонів гривень.

В Україні, згідно зі статистикою, є потреба для пересадки в майже 2 тисячі нирок, 1000 сердець, 1500 - печінки і 600 - кісткового мозку.

Але в країні роблять щороку лише 150 подібних операцій. За всю історію пацієнтам пересадили лише 6 донорських сердець. За рівнем розвиненості трансплантології Україна посідає останнє місце в Європі.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповів, що в державі дозволені тільки пересадки від родичів. З 2018 органи зможуть пересаджувати від трупів.

Популярні новини зараз
Головне за 7 серпня: проблеми у Віталія Кіма, зростання цін на хліб через місяць, нова Тіна Кароль та поява колеги Джолі у Києві Загроза взяття в облогу Миколаєва: стало відомо про скупчення 25 тисяч російських військ На українців чекає важка осінь: економісти попереджають про зростання цін на хліб і зернові Зима вже близько: українців суворо попередили перед 7 серпня – вночі на вулицю ні ногою
Показати ще

"Це відбувається тоді, коли у людини помер мозок. Потрібно для цього мати специфічну апаратуру, щоб це довести і показати. В Україні багато лікарень не мають такої апаратури. Тільки в цьому році ми видали наказ, дозволяємо анестезіології робити це. Від нерідних трупів, тому що закон не дозволяє, щоб від нерідних живих передавалися органи ", - пояснила вона.

Супрун додала, що профільні лікарі будуть проходити спеціальні курси в післядипломній академії, які триватимуть кілька тижнів. Для покупки апаратура, який визначає смерть мозку, необхідно 2-3 тисячі доларів.

Донорів, за словами Супрун, будуть знаходити в лікарнях і у них не повинно бути хронічних захворювань. При цьому ці пацієнти не мають шансів на життя. Лікар обговорить можливість трансплантації органів з рідними цю людину.

"Коли лікар поговорив з родичами, є докази смерті мозку, тоді можна знайти в реєстрі людини, якій цей орган можна передати. Тоді орган перевозиться між містами. Над цим працює ціла команда. Зараз в Україні є тільки п'ять лікарень, в яких це можна робити ", - пояснила нові правила донорства Супрун.

В Україні дефіцит якісних донорів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні змогли виростити фрагменти людського кишечника всередині порожнини тіла щура.