Надзвичайна ситуація: українці можуть залишитись без питної води

поділитись
Через підвищення ціни на газ зупинилось підприємство, яке виробляє рідкий хлор, що використовують водоканали для знезараження питної води

Уже завтра, 17 липня, місто Дніпро та прилеглі населені пункти можуть залишитися без питної води через відсутність рідкого хлору.

Про надзвичайну ситуацію повідомило комунальне підприємство Дніпропетровської облради "Аульський водовід".

"КП ДОР "Аульський водовід" повідомляє, що на підприємстві склалась надзвичайна ситуація. У зв’язку з відсутністю поставок рідкого хлору від ТОВ "Аульська хлоропереливна станція", яка не в змозі виконувати умови договору поставки внаслідок зупинки виробництва на AT "Дніпроазот", на підприємстві залишився запас хлору до 9:00 год 17 липня 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Результат пошуку зображень за запитом "очередь за питьевой водой"

У підприємстві зазначають, що через відсутність реагенту для знезараження води, "Аульский водовід" може припинити постачання питної води споживачам міст Дніпро, Кам’янське, Верхньодніпровськ та прилеглих населених пунктів Дніпропетровського, Криничанського та Верхньодніпровського районів з 9:00 год. 17 липня 2018 року.

Зазначимо, що підприємство "Дніпроазот", яке є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, зупинилося 15 червня. Перед цим підприємство попередило, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору через підвищення ціни на газ.

"У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. Про складну ситуацію асоціація "Укрводоканалекологія" повідомила уряд з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору", - зазначали у Асоціації "Укрводоканалекологія".

Однак ситуація з поставками хлору залишилась не вирішеною. Питання щодо відновлення поставок рідкого хлору монопольним підприємством АТ "Дніпроазот" також вирішити наразі не вдалось.

Всі ці невирішені питання викликали надзвичайні ситуації не лише у Дніпрі.

Так, у "Київводоканалі" попередили, що через припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору на "Дніпроазоті" можуть бути проблеми із подальшим знезараженням питної води.

У Миколаєві у зв'язку з мінімальним запасом рідкого хлору для знезараження питної води з 10:00 16 липня знижено водопостачання абонентам МКП "Миколаївводоканал".

Харків може лишитися без води вже в цю суботу. Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир можуть залишитись без очищеної питної води в серпні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", бутильована вода, яку п'ють українці, може бути небезпечною для здоров'я.

Експерти розповіли, як правильно вибирати воду, які альтернативи є  воді в пластиковій тарі та чому не треба пити з-під крану. За їхніми словами, хлор, яким в нашій країні очищують воду, давно не використовують в цивілізованих країнах

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
питна вода, рідкий хлор, надзвичайна ситуація
Вибір редакції, Попкорн
22.08.2018
З початку 2018 року субсидії отримали 2,7 млн домогосподарств
0
0
23:57 21.08.2018
Кому з українців восени можуть підвищити пенсії
0
0
23:35 21.08.2018
Під Києвом жінка дотла спалила свою машину
0
0
23:29 21.08.2018
Якою буде погода на середу 22 серпня в Україні.
0
0
23:19 21.08.2018
Наші поради допоможуть вам істотно заощадити на авіаперельотах
0
0
23:05 21.08.2018