Бутильована вода, яку п'ють українці, може бути небезпечною для здоров'я.

Як правильно вибирати воду, чому не треба пити з-під крана, які альтернативи є у води в пластиковій тарі – розповіла в ефірі одного з каналів експерт із якості та безпеки харчових продуктів Олена Сидоренко.

"Фталати - це канцерогени... Фталати впливають на неконтрольований поділ клітин, тобто онкозахворювання. Спочатку це не відчувається, але поступово з'являються запаморочення, проблеми з пам'яттю, нервові збудження, потім більш серйозні наслідки - алергії і порушення обміну речовин", - пояснила вона.

Використовувати таку тару повторно для зберігання води не треба ні в якому разі. Краще підходять для води полікарбонатні бутлі великого об'єму.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

"Карбонова тара з синтетичних матеріалів є кращою - відносно хімічно інертною, в ній можна зберігати. Але найкраще все-таки скло", - розповіла вона.

Термін придатності води залежить від тари. Але якщо у води термін зберігання рік - без консервантів вона не збережеться так довго.

"Ми проводили дослід, коли з джерела брали воду без додавання консервантів. Через місяць там почали розвиватися водорості. Тому якщо вода зберігається більше 1-3 місяців, то це наводить на думку про консерванти", - повідомила експерт.

Також Сидоренко порадила використовувати бюветну воду.

"Зараз у Києві ця вода досить якісна і безпечна. Всі бювети обслуговуються, треба дивитися, щоб біля них була інформація про стан води, перевірки, аналізи", - порадила експерт.

Фільтровану воду, яка продається на розлив, експерт також визнала якісною – "ви не отруїтеся, не отримаєте кишкове захворювання".

При цьому Сидоренко не рекомендувала пити воду з-під крана: "Зараз вода з-під крана в Києві вимагає додаткового очищення і фільтрації. Там є хлор, який давно не використовують в інших країнах. Водою з-під крана ви не отруїтеся, але користі буде мало, оскільки хлор - досить канцерогенна речовина".

Раніше портал "Знай.uа" писав про найогидніших пляжах за версією Моз.