Книги – це прекрасна інвестиція. Зазвичай так говорять про знання, але бувають випадки, коли книга може коштувати величезних грошей. Існує величезна кількість випадків, коли книги виходили з-під молотка за неймовірні гроші. Наприклад, Біл Гейтс свого часу купив на аукціоні Лестерський кодекс, який обійшовся йому в 30 мільйонів доларів. І зовсім недавно був опублікований новий список найдорожчих книг в історії людства, про який ми і хочемо вам розповісти.

Найдорожчі книги: топ 5

Лестерський кодекс, Леонардо да Вінчі, 1506-1510 року
Це навіть не книга, а швидше зошит, де знаменитий учений записував свої відкриття і спостереження. Цікаво, що в книзі написано дзеркальним шрифтом. І Лестерський кодекс в 1994 році був куплений Білом Гейтсом за 30,8 мільйонів доларів. І зараз цю книгу можна побачити у різних музеях.

Копія Великої хартії вольностей, 1215 рік
Правовий документ, написаний в середньовічній Англії. Він був створений для захисту прав і привілеїв вільного населення країни. І це, без перебільшення, один з найважливіших документів в історії. А продали його Девіду Рубенштейну майже за 22 мільйони доларів.

Євангеліє Генріха Лева, 1188 рік
Цей манускрипт був написаний за наказом Генріха Лева. Там налічувалося 226 рукописних сторінок, і близько 50 ілюстрацій. Але, після смерті Генріха, книга була загублена. Знайшли її тільки в 1861 році. І аж через 120 років, її викупив уряд Німеччини майже за 12 мільйонів доларів.

Популярні новини зараз

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Ізраїль знищив головний офіс противника одним ударом: димом затягнуло пів міста

Go_A отримали потужну підтримку від конкурентів на Євробаченні: "Удачі Україні!"

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Показати ще

Птахи Америки Джон Джеймс Одюбон, 1827-1838 року
Книга створена далеко не єдиному примірнику, лише в Америці їх налічували близько 200. Сама книга має значні розміри: 435 сторінок висотою 127 сантиметрів. Кожна з цих сторінок розфарбована вручну. І з часом, копій книги стало набагато менше. А одну з них продали на аукціоні за 11 з половиною мільйонів доларів.

Кентерберійський розповіді, Джеффрі Чосер, кінець XIV століття
Це найголовніші і найвідоміші твори автора. Всього в книзі налічується 22 вірша і 2 оповідання. І всі вони написані про історію паломників. І перший примірник цієї книги був проданий за 7 мільйонів бізнес-магнату Джону Підлозі Гетті.