Книга - це багатство. Адже вона є справжньою скарбницею думок, картин, звуків, пам'яті і літописів народів та видатних людей.

Однак, книга може бути справжнім багатством не лише духовним, а й фінансовим. Особливо, якщо її вартість дорівнює мільйонам доларів.

Історія аукціонів знає безліч випадків, коли рідкісні та історично цінні книги продавалися за величезні гроші. Про п'ять найдорожчих книг в історії людства розповів Luxury-Insider.

Відзначається, що одна з найбільших колекцій старовинних книг належить Білу Гейтсу, де головною прикрасою є Лестерський кодекс, придбаний за 30 млн доларів.

Лестерський кодекс, Леонардо да Вінчі, 1506-1510 роки

Написаний Леонардо да Вінчі Codex Leicester - це колекція відомих наукових праць італійського Відродження. Формально, це не зовсім книга, а, зошит да Вінчі, де він записував свої відкриття і спостереження дзеркальний шрифтом і робив замальовки. Серед написанних ним 30 наукових праць, Кодекс, мабуть, найвідоміший.

У листопаді 1994 року Лестерський кодекс був проданий на аукціоні Christie's Білу Гейтсу за рекордну суму в 30,8 млн доларів. Зараз манускрипт активно демонструється в музеях.

Копія Великої хартії вольностей 1215 рік

Політико-правовий документ, який захищав ряд юридичних прав і привілеїв вільного населення середньовічної Англії - один з головних документів в історії. У 2007 році рідкісна копія хартії, віком 710 років, пішла з молотка за 21,3 мільйона доларів. Власником став Девід Рубенштейн - американський бізнесмен.

Популярні новини зараз

Могилевська скинула не тільки вагу, але 20 років віку – виглядає як дівчинка

Вчені знайшли заморожену мумію з туберкульозом: 500 років у льоду

Кейт Міддлтон і принц Вільям втратили свого малюка, сльози вже не допоможуть

На Львівщині зник викладач з чорним наплічником - дружина не спить тиждень

Показати щеЄвангеліє Генріха Лева, 1188 рік

Це рукописне видання було створено за наказом Генріха Льва - герцога Саксонії і Баварії. Манускрипт містить 226 сторінок, якіс супроводжуються 50 ілюстраціями, оформленими в романському стилі ченцями аббатсва Хельмарсхаузен. Після смерті герцога книга довго вважалася загубленою, але була знайдена в 1861 році. Через 120 років невідомий торговець виставив Євангеліє на аукціон Sothebys, де її викупив уряд Німеччини за 11,7 млн ​​доларів.Птахи Америки, Джон Джеймс Одюбон, 1827-1838 роки

За 11 років в США були створені 200 примірників першого видання книги. Формат книги вражає - 127 см заввишки. Всі 435 сторінок розфарбовані вручну. Більшість птахів зображені в натуральну величину. На сьогодні відомо про існування 120 копій. Одну з таких у 2010 році продали за 11,5 млн доларів.Кентерберійські розповіді, Джеффрі Чосер, кінець XIV століття

Головний твір Чосера являє собою збірник з 22 віршованих і двох прозаїчних новел, об'єднаних однією темою: історії паломників, що прямують на поклоніння мощам святого Томаса Беккета. У 1998 році перший екземпляр книги придбав бізнес-магнат Джон Пол Гетті молодший за 7,5 млн доларів.