Одеський припортовий завод сьогодні перестав працювати. Причина у припиненні подачі блакитного палива на підприємство.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook заступник директора ОПЗ Микола Щурик, компанія " Укртрансгаз" закрила постачання газу через порушення роботи іншої структури – " Всеукраїнської енерго компанії".

"Сьогодні прийнято рішення про повну зупинку ОПЗ. Причина - отримання повідомлення від Укртрансгазу про порушення компанією ВЕК умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подачі газу на завод", - написав Щурик.

Рішення Укртрансгазу (документ)

Популярні новини зараз

Померла мати Федора Бондарчука, артистка Ірина Скобцева: зіграла в 60 фільмах і була улюбленицею публіки

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Популярний у жінок український блогер-мільйонник помер від ковіда, залишивши трьох дітей

Власниця елітної школи розкрила правду про дітей Зеленського: "Постійний тиск"

Показати ще

Згідно документу, припиняється транспортування природного газу, в зв'язку з порушенням договору з боку ТОВ Всеукраїнська енерго компанія (ВЕК), в точці виходу з газотранспортної системи, до якої підключена газорозподільна система ПАТ Одесагаз, припиняється о 7:00 26 квітня. Додаються також певні вказівки щодо подальших дій.

Діяльність підприємства

ПАТ "Оде́ський припо́ртовий заво́д" (ОПЗ) — хімічно-промислове підприємство в Україні. Розташований на березі Малого Аджалицького лиману, межує з морським торговельним портом "Южний", через який здійснюється перевантажування хімічних вантажів.

Побудували його в 1974 році для виробництва та реалізації реалізація хімічної продукції — аміаку та карбаміду. Завод призначався також для експорту добрива. Тривалий час вважався монополістом на  загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолодження і перевантаження аміаку.

Три роки тому перші заступники голів правління "Нафтогазу України" та ОПЗ Сергій Перелома та Микола Щуріков були звинувачені в організації схеми продажу газу для потреб заводу за завищеними цінами і завданні державі збитків на понад 205 мільйонів гривень. В листопаді 2016 року НАБУ передало обвинувачення за цією справою до суду.

Дивіться: Новий постачальник газу на ОПЗ опосередковано пов'язаний з оточенням Кононенка, - розслідування

Як повідомляв портал "Знай.ua", скандальний екс-нардеп закликав "вирізати" українців.