10 квітня Господарський суд Полтавської області порушив справу про банкрутство Полтавського автоагрегатного заводу (ПААЗ), що входить до групи КРАЗ, за заявою боржника. Про це йдеться в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, передає агентство Інтерфакс-Україна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
ПААЗ - одне з великих в СНД спеціалізованих підприємств з виробництва гальмівної апаратури для вантажних автомобілів типу КрАЗ, КамАЗ, МАЗ, БелАЗ, причепів і напівпричепів, автобусів, тролейбусів і спеціальної автотехніки. Завод є основним постачальником гальмівної апаратури Кременчуцькому автозаводу.
Підприємство входить у фінансово-промислову групу Костянтина Жеваго.
До банкруства призвела неплатоспроможність підприємства і неможливість поліпшити його фінансове становище без залучення великої кількості позикових коштів і отримання прибутків для погашення зобов'язань.
Загальна сума заборгованості, згідно з повідомленням, - 761,3 млн грн.
Відповідно до тексту ухвали суду на сайті підприємства, підготовче засідання у справі призначено на 24 квітня.
У січні-березні 2018 року завод збільшив обсяг реалізації на 20,2% до аналогічного періоду 2017 року - до 37,5 млн грн. У 2017 році підприємство реалізувало продукцію на 173,3 млн грн - на 21% більше, ніж роком раніше. Частка експорту перевищила 70%.
Фінансовий результат діяльності компанія за 2017 рік поки не оголошувала, а в 2016 році чистий прибуток становить 18,5 млн грн проти збитків 35,8 млн грн в 2015 році.
Як раніше передавав портал "Знай.ua", екс-регіонал, а нині лідер депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік, а також його партнер і спонсор власник переробного холдингу Kernel Андрій Веревський пролобіювали в парламенті скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Це рішення поставить перед загрозою розорення більшість дрібних і середніх фермерів.Нагадаємо, нову методику розрахунку приватних грошових переказів в Україну розробив Національний банк. У першу чергу керувалися звітністю через офіційні канали, тобто банки та міжнародні платіжні системи, а також результати опитувань.