Екс-регіонал, а нині лідер депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік, а також його партнер і спонсор власник переробного холдингу Kernel Андрій Веревський пролобіювали в парламенті скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Це рішення поставить перед загрозою розорення більшість дрібних і середніх фермерів. Про це йдеться в статті «Соєві поправки» або момент істини для Верховної Ради», опублікованій на DAILY РБК-Україна

Якщо ПДВ не повернути, то ціна на продукцію фермерів впаде. За оцінками експертів, загальні щорічні втрати аграріїв складуть 15-16 млрд грн.

«Фактично ці гроші перекочують з кишень селян в кишені великих власників переробних підприємств (у яких відшкодування ПДВ залишається, - Ред.). При такому положенні справ фермерам просто невигідно буде займатися вирощуванням ріпаку і сої», - йдеться в статті.

Це, в свою чергу, призведе до падіння виробництва сої та ріпаку, банкрутства фермерів, зростання безробіття і подальшого збіднення селянства.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

«Зменшення посівів сої і ріпаку автоматично призведе до зниження орендної плати за землю, а це вдарить вже за селянам. Треба зазначити, що власниками паїв в Україні є близько 5 млн осіб», - говориться статті.

Фермери змушені будуть перейти на вирощування соняшнику, що дуже вигідно для Kernel, який будує нові заводи по переробці, але згубно для грунту.

Проте ці питання не хвилюють колишніх «регіоналів» Хомутинніка та Веревського.

«У Хомутинніка вже є частка в Kernel. А Веревського називають спонсором «Відродження». В Україні він практично не буває, постійно живе у Женеві і проблеми простих українців його, схоже, мало хвилюють, важливі лише його прибутку компанії», - йдеться в статті.

Наслідки від дій цього тандему, як відзначає автор матеріалу, можуть бути набагато серйозніше, ніж банкрутство пари десятків тисяч фермерів. Аграрії вже провели кілька масштабних попереджувальних акцій протесту. Їх підтримують, профільні асоціації, міжнародні інституції та цілий ряд великих українських та західних компаній-переробників.

«Коли у селян відберуть останню можливість для виживання, їм не залишиться нічого, крім як іти і відстоювати свої права. І це вже буде третій, тепер вже аграрний, Майдан з усіма витікаючими з цього наслідками», - йдеться в матеріалі.

Але шанс уникнути такого повороту подій поки ще залишається, для цього достатньо прийняти законопроект №7403-2, який повертає норму про відшкодування ПДВ.

«Пора почати припиняти спроби окремих олігархів наживатися на цілій країні. Терпець у народу вже вичерпується», - йдеться в статті.