30 листопада жінки штурмували будівлю міської ради Тернополя з вимогою безкоштовних місць в дитячих садах для своїх малюків.

Про це повідомляє місцеве видання "Терен".

Під будівлею зібралися десятки жінок, у яких немає прописки, але є постійні місця роботи в Тернополі. Вони протестували проти рішення депутатів щодо щомісячної оплати в дитячому саду в розмірі 1200 гривень не тільки за харчування, а й за інші витрати. Жінок не хотіли впускати в приміщення, в результаті чого почалася бійка.

Популярні новини зараз

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

Показати ще

До сесійної зали не могли потрапити навіть депутати, однак пізніше деяких мам з дітьми почали пропускати.

"Ми могли нормально спокійно жити. Нам і так вистачає неприємностей в цій державі. А тут - ще й таке: знали на кого нападати - на маленьких дітей. Ми боремося за правду! Сподіваємося, буде якийсь позитивний вихід із ситуації", - заявила представниця ініціативної групи "Мами Тернопільщини за справедливість" Людмила Панаш.


Відео: вимоги тернопільському міськраді озвучила Людмила Панаш


Протестуючі і активісти тримали плакати з написами: "Всі діти рівні у правах", "Ні дискримінації!", "Не робіть мамі нерви!".

"Ми вимагаємо скасування п. 4 рішення Тернопільської міської ради №7-14-19, що передбачає право влади вимагати оплату. За фактом, з нас вимагають цю оплату в обов'язковому порядку. Це стосується освітніх послуг для дітей, які не мають тернопільської реєстрації", - озвучила заяву пікетників Панаш.


Відео: вимоги тернопільських родітелей


У кутку сесійної зали протестуючі кричали "Ганьба!" в сторону депутатів і голови міста. Ситуація в залі загострилася до такого ступеня, що мер погрожував закрити сесію.

"Ми це пояснюємо, щоб ви зрозуміли: все районні ради, тобто районні бюджети, отримують кошти з державного бюджету на тих людей, які в них прописані. Мова йде і про лікування, і про дошкільну і позашкільну освіту. тобто на вас гроші отримує районний бюджет, але не витрачає за призначенням", - заявив мер, натякнувши, що пікетувати треба не до міськраду, а керівників районів.


Відео: заяву глави Тернополя


Депутати тим часом поскаржилися, що людям надали перекручену інформацію. В результаті вони прийняли рішення - направити ще одне звернення до голови Тернопільської районної держадміністрації Олександру Літньому і голові районної ради Андрію Галайко, а також створити комісію, до якої увійдуть всі зацікавлені і представники районної влади та громад. Конфлікт депутати вирішили погасити за тиждень.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні пообіцяли ліквідувати черги в дитсадки до 2020 року.