Так вже склалося, що буквально одразу після народження дитини, молоді батьки змушені займати чергу в дошкільному закладі. При цьому, питання про те, який дитячий садок їм обрати, практично не стоїть на порядку денному, оскільки, табличка «місць немає» вже давно висить над дверима практично кожного державного дошкільного закладу, що дозволяє його керівникам апріорі відчувати свою виграшну позицію.

Однак, чи так це? Адже, останнім часом в Україні почали активно створюватися приватні дошкільні установи, які здатні заткнути за пояс більшість державних аналогів. Завдяки чому у них це виходить - читайте далі.

Умови перебування в комерційному і умовно «безкоштовному» садочку

Державні дитячі садки, зважаючи на своє джерело фінансування, зі зрозумілих причин практично не мають фінансових можливостей для того, щоб утримувати в ідеальному порядку інтер'єр, меблі та вуличні майданчики. Більш того, їх плачевний стан вже навіть нікого і не дивує. При цьому, практично всі ремонтні і деякі побутові питання доводиться вирішувати самим батькам, шляхом грошових «вливань» в «фонд групи». Суми цих інвестицій - різняться від директора до директора.

Популярні новини зараз
Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Зі свого боку, комерційний дитячий садок в цьому питанні більш передбачуваний - у вартість вже включена деяка сума, яка йде на підтримку садка в хорошому стані. Тут завжди справні меблі, хороший посуд і якісний ремонт, тому ймовірність того, що дитина, наприклад, поранитися або впаде з несправної каруселі в процесі гри, досить мала.

Харчування

Наступним після грошового питання, найчастіше, йде питання раціону. Тут, звичайно, складно сказати, що державні дитячі садочки настільки невідповідні, оскільки, в основному вони, хоч як не крути, зобов'язані запропонувати дітям, якщо не хороший, то вже точно непоганий і максимально безпечний раціон.

При цьому, ясна річ, в них не братимуть до уваги звички і уподобання дитини. Якщо малюк відмовляється їсти якусь страву, то, скоріше, всього до наступного прийому їжі він залишиться голодним.

Приватний дитячий садок відрізняється індивідуальним підходом до кожної дитини, тут беруть до уваги кулінарні смаки і особисті потреби малюка. Та й сама якість продуктів зазвичай краще.

Колектив

Напевно, найбільшу увагу при виборі дитячого садка варто приділити зокрема питанню складу виховного персоналу. Не секрет, що приватні установи проходять до цього питання ретельніше, відбираючи педагогів по ряду критеріїв, у тому числі - наявності спеціальної вищої освіти.

У свою чергу, вихователі муніципальних дитячих садків теж повинні мати вищу освіту, але на практиці виходить, що відбір відбувається за набагато нижчими критеріям. Це пов'язано з нестачею бажаючих зайняти вакантне місце, зважаючи на невеликі зарплатні.

Методики і програми навчання

Як наслідок, фактор колективу впливає і на рівень підготовки дітей у відповідних дошкільних установах. Не секрет, що підготовка до школи повинна починатися ще в дитячому садку, адже в цьому разі малюк має перевагу, а сам процес здобуття початкової освіти піде швидше.

Так уже склалося, що основною функцією «безкоштовних» дитячих садків є нагляд за дитиною. При цьому, за проведення будь-яких додаткових занять батькам доводиться доплачувати стороннім репетиторам. Тобто, якщо ви хочете, щоб ваша дитина навчився читати, писати або, наприклад, освоїла ази англійської мови, потрібно шукати цих фахівців або спробувати самостійно допомогти дитині.

Платний дитячий сад, навпаки, володіє широкими можливостями в плані навчання своїх вихованців. Тут приділяють багато уваги розвитку дошкільника і, завдяки індивідуальному підходу в навчанні, домагаються чималих успіхів. Програми і методики часто погоджуються особисто з батьками. Грубо кажучи, ви зможете самостійно обрати, які заняття буде відвідувати дитина.

При цьому, за словами директора київського приватного дитячого садка «Лелека» Алли Бєлісової, потрібно розуміти, що успішне навчання в школі залежить не лише від суми отриманих знань, але й від рівня особистісного, інтелектуального і фізичного розвитку.

«Наприклад, у нас в садочку існує група, яка безпосередньо готує дитину до школи. Там навчаються діти, які вже закінчили старшу групу. Після співбесіди з ними, наш учитель складає індивідуальну програму розвитку для кожного малюка і всього класу в цілому і протягом всього навчального року активно працює над досягненням позитивних результатів. Паралельно з інтелектуальним навантаженням (навчання грамоті, розвиток мови, математика, логіка, англійська мова, природознавство) ми розвиваємо пам'ять, увагу, уяву, мислення, фантазію і творчість, а також займаємося активним фізичним розвитком дитини.

Таким чином наш навчально-виховний заклад готує дитину до школи всебічно, максимально підбираючи ті навчальні предмети, які повністю і ефективно впливають на розвиток, а значить ідеально готують дитину до школи.

Про те, що ми готуємо дітей краще, нам говорять батьки наших випускників і ті навчальні заклади, до яких вони пішли далі вчитися. Але це не означає, що ми зазналися і перестали працювати над удосконаленням нашої роботи. Сьогоднішні діти вимагають нових методів навчання і нових технологій в роботі».

«Хороші» новини або інформація для роздумів

І наостанок варто згадати про спірний планах нашого уряду щодо розвитку державної дошкільної освіти. Не так давно міністерство освіти порадувало всіх батьків України, повідомивши, що в нашій країні зникнуть черги до державних дитячих садочків. Однак, станеться це не раніше, ніж у 2020 році.

Що цікаво, «закрити» нестачу місць в державних дошкільних установах планують за рахунок «повернення садків, які віддавали під нецільове використання, перепрофілювання освітніх приміщень», і, звичайно ж, обіцянок про будівництво нових садочків. От тільки, судячи з усього, ніхто так і не поставить перед собою запитання, чим саме до цього самого «повернення» займалися в цих приміщеннях і чи безпечно їх експлуатувати для розміщення маленьких дітей.