На тимчасово окупованих територіях українські військові отримають складні травми мало не щодня. Кожен з них потребує невідкладної допомоги, а іноді – рахунок іде на секунди, за які фронтовий лікар повинен встигнути врятувати життя.

За офіційними даними Міноборони, зразковим прикладом для багатьох медиків став Ярослав Левченко, врятованих пацієнтів якого на передовій називають "народженими в сорочках".

І справді: травми іноді бувають настільки складними, що операцію доводиться робити у небезпечній близькості від серця, буквально за два сантиметри. Кулі, які він витягає із бійців, дарує їм на згадку про врятоване життя.

Працювати на фронті Ярослав почав одразу після вторгнення ворога. В маленький медпункт Авдіївки привозили людей, яким, здавалося б, допомогти вже неможливо, але йому вдавалося.

Справляється із складними завданнями іноді навіть без світла, в імпровізованій "реанімації".

Популярні новини зараз
Українцям пропонують "бабусь в оренду", щоб відкосити від мобілізації: "Годувати 3 рази на день" Українцям повідомили про нові штрафи: хто і скільки заплатить вже у 2023 році Частині пенсіонерів встановили доплату у 25% прожиткового мінімуму: хто на це має право Не робіть пюре і не смажте: як смачно і швидко приготувати картоплю, яку ви точно ніколи не куштували
Показати ще

"Тут точаться особливі бої — за життя. Електрики немає: пальне в генераторах закінчилося, рятують ліхтарики, та в них теж от-от сядуть батарейки. Добре, що свічок маємо достатньо", - зізнається він.

Він може не спати кілька діб поспіль, адже поранених привозять постійно.

Всім колегами радить бути перш за все врівноваженими, адже без цієї якості сконцентрувати увагу на допомозі іншому не можливо. Найбільше лікаря шокував солдат із осколком у стегні та пробитою артерією. Військовий втратив дуже багато крові і шансів у нього майже не лишалося.

До того ж, резус був негативний, а знайти донора в таких умовах практично нереально, але побратими погодилися допомогти:

"Це треба було бачити. У пилюці, пітьмі лежали люди, з’єднані катетерами. Ризикували страшенно. Боєць вижив! А головне — ногу зберегли!", - підсумував Левченко.

Як повідомляв портал "Знай.ua", поранений український захисник розповів, як повернутися до нормального життя після передової.