Сьогодні, 28 лютого стартували випробування ракетних комплексів Корсар і Стугна – частина масштабного проекту із оснащення українських військових сучасними протитанковими ракетними комплексами.

Знімки тестування оприлюднили на сторінці конструкторського бюро "Луч" у Facebook.

"КБ Луч підтвердило заявлені характеристики чергової партії протитанкових ракет в інтересах замовника", - йдеться в коментарі.

Цікаво, що вперше прототип "Корсара" показали ще у 2006 році, але випробувати ризикнули тільки у 2013-му. Вдосконалювати комплекс закінчили ще минулого року, першу партію із 50-ти ракет вже направили на потреби ЗСУ.

Популярні новини зараз
Арінін день 1 жовтня: чому потрібно взяти ягоди і не смикати коханого, заборони та прикмети на сьогодні Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик Сало дорожче за м'ясо: улюблений продукт українців переходить у розряд делікатесів У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю
Показати ще

Складається ПТРК із верстата, контейнера з ракетами РК-3, а також пускової установки, оснащеної оптичним і інфрачервоним прицілами і важить близько 6,3 кілограмів.

Стріляти потрібно тільки "з плеча", або із бруствера. Наведення відбувається за допомогою лазерного променя і навіть на максимальній дальності ведення вогню (2,5 км, яку ракета долає за 12 с) відхилення від точки прицілювання не перевищує 25 см, що, за словами розробників, дозволяє потрапляти навіть в амбразуру доту.

"Стугна" ж призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу ДОТ, танк в окопі, легко броньованих об’єктів та вертольотів.

Може використовуватися на закритих позиціях та сховищах, тим самим зменшуючи ризик знищення навідника зворотнім вогневим ударом противника.

Базова версія складається з встановленої на тринозі пускової установки, контейнера для ракет, приладу наведення і пульта дистанційного керування, який дозволяє операторові робити пуск на відстані.

6-9 липня 2011 року ПТРК "Стугна-П" був представлений на що проходила в Брунеї міжнародній виставці-конференції "BRIDEX 2011", під час якої були проведені демонстраційні стрільби з ПТРК.

Дивіться: Які переваги має український "Корсар" перед американським Javelin?

Як повідомляв портал "Знай.ua", розсекречені особливості роботи найкращих спецназів світу.