Сьогодні, 28 лютого стартували випробування ракетних комплексів Корсар і Стугна – частина масштабного проекту із оснащення українських військових сучасними протитанковими ракетними комплексами.

Знімки тестування оприлюднили на сторінці конструкторського бюро "Луч" у Facebook.

"КБ Луч підтвердило заявлені характеристики чергової партії протитанкових ракет в інтересах замовника", - йдеться в коментарі.

Цікаво, що вперше прототип "Корсара" показали ще у 2006 році, але випробувати ризикнули тільки у 2013-му. Вдосконалювати комплекс закінчили ще минулого року, першу партію із 50-ти ракет вже направили на потреби ЗСУ.

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

У моторошній ДТП під Хмельницьким загинула жінка: летіла в машині, повній дітей

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

Показати ще

Складається ПТРК із верстата, контейнера з ракетами РК-3, а також пускової установки, оснащеної оптичним і інфрачервоним прицілами і важить близько 6,3 кілограмів.

Стріляти потрібно тільки "з плеча", або із бруствера. Наведення відбувається за допомогою лазерного променя і навіть на максимальній дальності ведення вогню (2,5 км, яку ракета долає за 12 с) відхилення від точки прицілювання не перевищує 25 см, що, за словами розробників, дозволяє потрапляти навіть в амбразуру доту.

"Стугна" ж призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу ДОТ, танк в окопі, легко броньованих об’єктів та вертольотів.

Може використовуватися на закритих позиціях та сховищах, тим самим зменшуючи ризик знищення навідника зворотнім вогневим ударом противника.

Базова версія складається з встановленої на тринозі пускової установки, контейнера для ракет, приладу наведення і пульта дистанційного керування, який дозволяє операторові робити пуск на відстані.

6-9 липня 2011 року ПТРК "Стугна-П" був представлений на що проходила в Брунеї міжнародній виставці-конференції "BRIDEX 2011", під час якої були проведені демонстраційні стрільби з ПТРК.

Дивіться: Які переваги має український "Корсар" перед американським Javelin?

Як повідомляв портал "Знай.ua", розсекречені особливості роботи найкращих спецназів світу.