Прийом з травня 2018 року першокласників до школи за місцем прописки створив справжній нелегальний ринок для бажаючих на цьому заробити, а також обмежує права дитини на отримання якісної освіти.

Таку думку в ефірі одного з ток-шоу народний депутат від БПП Ірина Суслова.

"Що створили цим наказом і що відбувається зараз. Зараз укладаються фіктивні договори оренди, які коштують від 300 до 500 доларів. На стовпах прямо, в інтернеті можна побачити оголошення, що зроблю прописку, офіційно, школа поруч така-то. Ми відкрили "чорний ринок". Будь ласка, підписуйте договори на 2-3 місяці. Наші попередження до Міністерства освіти були озвучені, але вони не були враховані", - підкреслила нардеп.

За її словами, так званий новий порядок зарахування дітей до школи також іде врозріз із метою реформи.

Популярні новини зараз

Олександр Пономарьов різко змінив стиль: "У магазині дивилися на мене як на прибульця"

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Показати ще

"Гроші не пішли за дитиною. Не дитина з батьками вибирає собі школу, в якій буде вчитися і реалізовувати своє право на освіту. А гроші йдуть за РДА. Саме районні державні адміністрації роблять розклад цих шкіл і закріплюють за територією, яку обслуговують. Тепер РДА визначає, куди підуть гроші на освіту. Це в свою чергу позбавляє можливості конкурувати між школами", - зазначила Суслова.

Як раніше повідомлять портал "Знай.uа", влаштувати дитину в дитсадок в українському місті на сьогодні схоже на заплутаний і важкий квест. Біганина по збору документів, електронні черги та нестача місць у дошкільних навчальних закладах вже не перший рік дуже злить українців. Чого чекати батькам в цьому році, які планують прилаштувати своє чадо в садок.

Для зарахування дитини в дитячий сад тепер потрібно буде подавати довідку з інформацією про результати медичного огляду і рекомендацій щодо занять фізкультурою, - повідомляють представники Міністерства освіти і науки.

Раніше Міністерство охорони здоров'я України скасувало форму первинної облікової документації "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)" - форма № 026/о.