Згідно зі статистикою, на мільйон українських купюр припадає три підроблені. Лише за минулий рік з обігу вилучили 7750 фальшивок. У більшості випадків шахраї користувалися лазерним або струменевим принтерами: такі "творіння" можна розпізнати, толком і не розглядаючи: на ньому не буде оптико-змінних фарб, рельєфних зображень, водяних знаків і захисних стрічок. Найчастіше якісно підробляють великі купюри, воно і зрозуміло: витрачати дорогий папір і йти на кримінальний злочин заради 2-5 гривень у голову нікому не прийде.

Чим вищий номінал купюри, тим кращий її захист, однак аферистів це не зупиняє: найбільшою популярністю користується "п'ятисотка" - вона займає майже 39% з усього "підробленого обороту". Друге місце займають 50-гривневі купюри, третє - сотні. Про це пише "Сегодня".

Представники НБУ розповіли, як не "нарватися" на підробку. Насамперед потрібно подивитися на купюру через світло: на ній повинен бути багатокольоровий водяний знак - це портрет. Потім його повторення, надруковане на лицьовій стороні купюри, і світле зображення графічного знака гривні або числового позначення величини купюри. Якщо все ще сумніваєтеся у достовірності купюри, візьміть збільшувальне скло: якщо шрифт складений із різнобарвних точок, перед вами стовідсотково підробка.

На що українці мають право

Ніхто не повинен заміняти вам фальшиву купюру, однак якщо вона зношена, помальована або порвана, працівники банку зобов'язані її обміняти, причому безкоштовно. Варто відзначити, якщо вищеперераховані пункти займають не більше 25% банкноти, продавець у магазині не має права відмовитися її приймати. Те ж саме стосується аптек, пошти і так далі.

Популярні новини зараз

Українець поїхав на заробітки у Польщу і "випадково" спустив 800 тисяч на "нічних метеликів": "Дівчата щось підсипали"

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще

Якщо купюра зношена настільки, що визначити її номінал не представляється можливим, слід звернутися до банку: звідти купюру відправлять в НБУ і після експертизи видадуть вам нові гроші. Здебільшого, це стосується ситуацій, коли сталася пожежа, і гроші сильно пошкодилися. Але: якщо на банкноті немає ні номіналу, ні серії, ні номера, на жаль, її вам не замінять.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Україні збільшилася кількість національної валюти.