Ми не боїмося старості як такої нас лякає її можливі наслідки: зміни в зовнішності, самотність, зміни в житті. Очевидно, що з віком ми змінюємося, але лише в зрілості нам здається, що подальші зміни можуть бути огидні.

На такі думки також наштовхують ряд стереотипів – старі люди обов'язково хворі, примхливі, нещасні, у них нема інтимного життя.

Однак, наукою доведено, що і на пенсії можна бути здоровим, щасливим і сексуально активним.

Основні 8 міфів, які спростували вчені і в які пора вже перестати вірити.

1. Біль в суглобах чекає кожного
Проблем з суглобами можна уникнути, якщо не ігнорувати фізичні навантаження. Австралійські вчені обстежили жінок у віці від 40 до 67 років і з'ясували, що у тих з них, хто займався фізкультурою хоча б по 20 хвилин двічі на тиждень, хрящова тканина краще збереглася. Отже, помірна активність є профілактикою артриту.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

2. Кістки стають крихкими, а постава - поганою
Остеопороз часто зустрічається у людей похилого віку, але все ж не настільки часто, як прийнято думати.
При обстеженні жінок старших 100 років з'ясувалося, що цей діагноз був лише у 56% з них, причому проявлятися хвороба почала в середньому в 87 років. Особливо оптимістично ці дані виглядають, якщо враховувати, що ці жінки виросли в той час, коли мало що було відомо про дієти і вправи, які можуть зміцнити кістки.



3. Пропадає лібідо
Зниження статевого потягу відноситься до факторів, яким можна запобігти, так само, як і підвищений тиск, хвороби серця, діабет і депресія.
Досить тримати себе в хорошій фізичній формі, наприклад займатися в спортзалі пару раз в тиждень.

За даними медиків, зазвичай сексуальне бажання не знижується до 75 років. Дослідники Інституту успішного старіння Нью-Джерсі опитали людей старших 60 років і з'ясували, що у 60% протягом попереднього року були регулярні фізичні контакти. Для інших перешкодою було відсутність не бажання, а партнера.

4. Гени визначають, як ви будете старіти
Те, як протягом життя проявить себе навіть найбільш здоровий набір генів, багато в чому визначається впливом хімічних речовин і стресу, тим, що ви їсте і як часто займаєтеся спортом.
Як ви будете старіти, залежить лише від вас.

5. Креативність зникає з роками
Немає ніяких доказів зниження креативності з віком.
При цьому заняття творчістю в зрілості позитивно впливає на якість життя. Дослідження Університету Джорджа Вашингтона показало, що у людей похилого віку, які приєдналися до хору, показники здоров'я були кращі, ніж у тих, хто не реалізував свій творчий потенціал. Хористи брали менше ліків, відчували себе менш самотніми і демонстрували більш оптимістичний погляд на світ.

6. Мозок перестає розвиватися
Дослідження показують, що мозок продовжує формувати нові нейронні зв'язки і зміцнювати існуючі протягом усього життя - до тих пір, поки ви підкидаєте йому завдання для вирішення.
Тому не варто нехтувати тренуванням цього важливого органу.

7. Мозок стискається з віком
Дослідження початку 2000-х показували, що гіпокамп - частина мозку, яка відповідає за пам'ять, - у літніх людей був меншим, ніж у молодих.
Однак пізніше було доведено, що на розмір мозку впливає хронічний стрес, а не вік. Так, при скануванні вмісту черепів людей від 18 до 25 років було встановлено, що у 25% з них гіпокамп такого ж обсягу, як і у представників групи у віці від 60 до 75 років.

8. Люди похилого віку завжди примхливі і нещасні
Дослідники з Німеччини взяли інтерв'ю у 40 довгожителів і виявили, що, незважаючи на значні фізичні і психічні проблеми, 71% з них щасливі. Респонденти відзначили, що задоволені життям так само, як і за роки до цього. Так що позитивне ставлення до себе і світу треба берегти змолоду.