Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко, про вбивство якого оголосили 29 травня, живий. СБУ провела спецоперацію з максимальним захистом і зірвали замах.

Сам Бабченко був попереджений завчасно, перебував під контролем СБУ, його сім'я теж знала про спецоперацію.

Співробітники СБУ повідомили Аркадія Бабченка про підготовку до його вбивства місяць тому і попросили про сприяння у проведенні спецоперації.

Про все це Бабченко розповів особисто на спільному брифінгу з головою Служби безпеки Василем Грицаком.

Популярні новини зараз
Справжнє літо почнеться в Україні уже завтра, але не всюди: синоптик Наталія Діденко розповіла, якою буде погода 20 травня Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх" По одному кожні два дні: путінське вторгнення забрало життя 42 російських полковників Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..."
Показати ще

Перш за все журналіст попросив вибачення у всіх , що змусив пережити "все це". Окремо він попросив вибачення у своєї дружини.

"Окремі вибачення моїй дружині. Олечко, прости, але тут було без варіантів. Операція готувалася два місяці. Мене посвятили місяць тому. За результатами операції, людину взяли, він знаходиться під вартою", - розповів Бабченко.

Бабченко пояснив, що варіантів брати чи не брати участь в інсценуванні власного вбивства, за його словами, у нього не було.

"Люди сказали, що є на тебе замовлення. Вже передані гроші, 40 тисяч доларів. Показали документи, мої паспортні дані, мою фотографію, яка є тільки в моєму паспорті. Стало зрозуміло, що інформація йде з Росії.
Мені запропонували взяти участь в цій спецоперації, інших варіантів немає. Або працюємо, або працюємо. Хлопці працювали як буйволи. Звідти, з того боку, давили дуже сильно. На виконання замовлення дали три тижні.

Сьогодні ця людина затримана. Деталі говорити не буду. Злочин доведено. Всі докази на лице", - розповів Бабченко.

Журналіст також подякував СБУ за те, що зберегли йому життя.

"Моє життя зберегли, але найголовніше запобігти більш серйозним терактам і люди готувалися серйозно", - додав він.

За його словами, у замовників було його фото з паспорта, яке є тільки у паспортному столі, що, на його думку, свідчить про причетність російських держорганів до підготовки його вбивства.

Він зазначив, що злочин готувався до Ліги Чемпіонів і він як міг затягував час.

"То ногу зламав, яку не ламав насправді, то нібито поїхав кудись", - пояснив журналіст.

Говорячи про суму, яку за нього запропонували вбивці, Бабченко сказав: Я не погано коштую, слухайте".

"Половину справи зроблено, я свою роботу виконав. Я поки ще живий. Не дочекаються", - додав Бабченко.

Дивіться брифінг СБУ и ГПУ щодо "вбивства" Аркадія Бабченка:

Брифінг СБУ и ГПУ щодо ніби-то "вбивства" Аркадія Бабченка

Дивіться наживо брифінг СБУ и ГПУ щодо "вбивства" Аркадія Бабченка. Виявилося, що насправді журналіст живий, а його нібито вбивство виявилося спецоперацією Трансляцію веде Телеканал "Прямий"

Posted by УНИАН on Wednesday, 30 May 2018

Як повідомляв портал "Знай.ua", співробітники Служби безпеки України затримали організатора вбивства журналіста Аркадія Бабченка.