Українці не залишаються сам-на сам зі своїми бідами. Хто їм лише не допомагає - і міністр-дієтолог, і в.о. міністра охорони здоров'я, а тепер ще й заповзявся повноважний посол. Він пояснив українцям: вам лише здається, що ви живете погано.

Українці здебільшого відчуваю себе нещасними, оскільки порівнюють себе з жителями європейських країн і саме тому переконані, що живуть у злиднях. Про це в інтерв'ю журналістам розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук:

"Є така українська народна пісня: "У сусіда хата біла, у сусіда жінка мила. А у мене ні хатинки, нема щастя, нема жінки". Ось така глибока культурна характеристика. Минуле іноземне домінування на українських землях сприяло цій культурі виживати швидше, ніж особистому процвітанню. Тому люди навіть не завжди правильно оцінюють те, мають або НЕ мають необхідного психологічного клімату, щоб бути задоволеними. Якби ви поїхали, скажімо, з Києва на захід по містах і селах, то побачили б будинки, які не набагато менші, ніж в інших європейських країнах. Але люди вважають, що живуть в страшному середовищі, злиднях і труднощах. Тому що вони порівнюють: ми живемо так, а в Німеччині - інакше, чому тут не так?".

Як видно, посол попоїздив по містах і селах Західної України і його вразили " будинки, які не набагато менші, ніж в інших європейських країнах". Щоправда, він не поцікавився тим, чиї це будинки. Як і не поцікавився, а як живуть звичайні прості українці в тих інших житлових приміщеннях, яких набагато більше.

За словами посла, за 150 років існування Канада не пережила великих катаклізмів, які могли б підірвати віру жителів у завтрашній день. Щодо того, скільки катаклізмів пережила Україна за ці ж 150 років, посол нічого не згадав.

Популярні новини зараз
Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Прогноз магнітних бурь на травень: коли чекати "ударів по голові" Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Крім всього іншого, Роман Ващук подивувався залежності українців від курсу долара.

"Ми живемо поруч з дуже великою державою - США, але маємо валюту, яка відрізняється невисокою волатильністю. Тобто за останні 10 років один канадський долар коштував від 1,10 американських доларів за найвищій позначці до 61 американського цента - за найнижчою. Це досить широкий діапазон. Але ви не почули б за весь час від канадця: «Ось, наші доходи впали наполовину, тому що наш долар тепер коштує стільки-то». Ми, навіть живучи поряд з таким великим сусідом, можемо жити відносно самостійно, принаймні психологічно самостійно. Звичайно, якщо поїхати у Флориду, то побачиш, яка різниця в тому чи іншому валютному сенсі. Але наші цінності не залежать від нашої вартості в американських доларах. Тому з такої точки зору доларизація психології українців - цікавий феномен".

Повноважний Посол Канади в Україні обійшов увагою інший "цікавий феномен". Нещодавно минуло два роки з початку роботи чинного складу Кабміну. Протягом цього періоду багато чого змінилося у житті міністрів.

Так, наприклад, той же міністр-дієтолог, який отримав у народі своє прізвисько завдяки фразі про те, що "українці багато їдять" – Андрій Рева. Його заробітна плата за ці 2 роки зросла від 168 635 гривень до 711 289 грн.

Заробітна плата реформаторки у царині медицини Уляни Супрун також не стояла на місці. Тепер вона становить 348 284 гривні у порівнянні з 36 000 гривень, які Супрун отримувала в 2015 році.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, як змінились прибутки міністрів з початку роботи чинного складу Кабміну.