Гуманітарна допомога, що останні роки безперервним потоком іде в Україну, стала "золотим дном" для тих, хто під її прикриттям завозить комерційні товари, не сплачуючи при цьому податки та прикриваючись неіснуючими благодійними фондами.

Журналісти програми "Слідство.Інфо" звернули увагу на той факт, що Мінсоцполітики дозволяє сотням сумнівних організацій без оподаткування ввозити так звану гуманітарну.

Аби розібратися, хто і що під виглядом допомоги отримує в Україні, активісти склали базу "адресатів". Особливу увагу привернула "Львівська жіноча рада".

Згідно з документами, організація за п’ять неповних років отримала сім гуманітарних вантажів вагою майже 160 тонн, або вісім фур взуття та одягу. Документи на погодження останнього вантажу вона подала на початку цього року. Адресатами є чотири благодійні фонди і ряд фізичних осіб.

Один з отримувачів допомоги вказаний як "Християнський громадський центр "Милосердя". Йому, за паперами, мали передати шість тонн допомоги.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Виявилося, що фонд прописаний у приватній квартирі Львова, а його "засновниця" пояснила, що погодилася керувати організацією і підписувати документи на прохання однокласника.

У списку отримувачів гумдопомоги від "Львівської жіночої ради" – близько півтори сотні соціально незахищених громадян. Проте, коли журналісти походили по вказаним адресам, виявилося, що ніхто з них заяв на отримання допомоги не подавав.

"Слідство.Інфо" з’ясувало, що засновницею ЛЖР є 25-річна Дзвеніміра Довгалюк. Вона фігурує ще в двох БФ, що отримують гуманітарну допомогу з-за кордону. За останні три роки у ці три фонди приїхало майже 320 тонн гуманітарки від польського донора.

Знімальна група хотіла поспілкуватися з засновниками "Фонду Лемберга", що нібито щедро відправляє в Україну гумдопомогу, і вирушила в його офіс у Любліні. Проте там заявили, що керівник уже три роки не з'являвся, хоча на його адресу постійно приходять листи. Більше того, ним цікавилися правоохоронні органи.

Наскільки вигідно завозити в Україну вантажі під виглядом гуманітарки, пояснила співкоординатор волонтерського центру на Фролівській 9/11 Оксана Сухорукова. За її словами, статус "гуманітарний вантаж" - це відсутність сплати при розмитнення 20% ПДВ, спрощена процедура розмитнення тощо.

Під виглядом гуманітарки в Україну везуть продукти, сільськогосподарську техніку, одяг, взуття, меблі, побутову техніку, навіть дзвінки для виклику офіціантів та пробки для пляшок.

Як писав інформаційний портал "Знай.uа", слідом за РФ, гуманітарну допомогу на Донбас вирішила відправити й Білорусь. Правда, якщо Росія везе переважно бойовиків та зброю, Лукашенко наказав назбирати продуктів на 63 тисячі доларів.