Відома українська письменниця Леся Коковська-Романчук поділилася гірким досвідом поховання своєї мами легендарної зв'язкової УПА Лідії Романчук.

Свій пост в Facebook вона почала з фрази: Є у китайців таке прокляття: "Щоб ти жив у часи великих змін". Український варіант: "Щоб ти помер за часів поправок Лозового". Вибачте, що знову про невеселий, але, можливо, комусь цей досвід стане в нагоді.

І так з її слів стало відомо, що коли помирає людина, тепер швидка переадресовує виклик поліції, і першими приїжджають саме поліцейські. Копи оглядають, чи немає ознак кримінального злочину.

Письменниця вважає, що в цьому немає нічого страшного, навіть коли мова йде про дуже літню людину - буває, що спадкоємцям не вистачає терпіння, або людина заповідала майно або квартиру. Тому в цьому є сенс - нехай поліція оглядає.

У випадку зі смертю мами письменниці були два хлопця, які з максимальною ввічливістю запитали - чи боліла жінка, лежала, чи були лікарі, перевіряли виклики швидкої допомоги - коли був останній, потім написали висновок.

Популярні новини зараз
Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців В Україні готується революція у житловій сфері Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Після цього, продовжує Леся Коковська-Романчук, треба йти в поліклініку, щоб черговий лікар написав довідку про причину смерті.

Письменниця загострила увагу на одній деталей.

"З цього місця - уважніше. Смерть - така гостя, яка приходить без запрошення, тому враховуйте деякі особливості нового закону, щоб мінімізувати клопоти, і так нелегко все це пережити".

Для отримання свідоцтва про смерть потрібна лікарська довідка. Без неї немає свідоцтва, отже, поховати людину не можна - тут починається весь той коло за рішенням суду, утримання тіла в морзі і інші пекельні процедури.

Дочка Лідії Романчук розповідає, щоб отримати лікарську довідку, необхідна медична карта і відповідні записи лікаря. Тому що часто буває, що людина лікується порадами з телевізора та інтернету. Інтернет або провізор в аптеці НЕ запише в карту діагноз. Тому може статися, що людина нічим не хворіла, але раптово помер. Потім - розтин, судове рішення і знову коло. Сама вона радить, не лінуватися - піти до сімейного лікаря, завести карту, щоб в ній було записано, чим саме хворіє людина. Вона також додала тримайте карту під рукою - хто знає годину і хвилину?

Власне, це і є єдина складність - мати медичний документ. А ще - купу грошей, повідомляє Леся.

Леся Коковська-Романчук резюмує: "Так що живіть довго. Тому померти зараз - дорого. Дуже. І ще кілька порад. Чи не вмирайте в неділю. Тому що ЗАГС вихідний. Чи не вмирайте після обіду або вночі - нехай вас Бог боронить! Кладовище в неділю працює тільки до 14. Чи не вмирайте після 25-го числа, так як пенсійний фонд не дасть допомоги на поховання, у них там якісь фінансові двері закриваються, а відкриваються тільки після 1-го наступного місяця".

Раніше "Знай.uа" повідомляв, в Україні немає необхідності в додаткових законах, що регламентують сплату так званих "дорослих аліментів", тобто зобов'язання дорослих дітей платити своїм літнім батькам. Про це повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева.