У Луцьку колишній військовослужбовець скоїв моторошне самогубство на очах у своїх побратимів у приміщенні Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

Про це повідомляє телеканал "Нова Волинь" у Facebook.

Відомо, що 51-річний чоловік прийшов до приміщення спілки і після розмови з її представниками встромив собі ніж у груди в коридорі організації.

На місце трагедії одразу ж виїхали медики та поліцейські, але чоловіка врятувати не вдалося – поранення було несумісним із життям.

Варто відзначити, що раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос підтвердив дані офіційної статистики, за якою, від початку бойових дій на Донбасі, 554 військових звели рахунки із життям.

Матіос навів жахливі цифри офіційної статистики ЄРДР станом на 01.04.2018.

Популярні новини зараз
Українці можуть не платити штрафи від ТЦК: юрист розкрив правило Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

"З початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали майже 326 тис. осіб, 8489 з них зазнали каліцтва та поранень, 3784 військовослужбовців загинули. При цьому за час проведення АТО щонайменше 554 особи вчинили самогубство", - йдеться у повідомленні.

За словами Матіоса у поточному році було виділено держбюджетом близько 109 млн. грн. на заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Через відсутність нормативних документів вони не виконуються.

"Військові прокурори встановили, що централізовані заходи з психологічної реабілітації учасників АТО в Україні у 2018 році не здійснюються взагалі, оскільки Міністерство соціальної політики України до теперішнього часу чи то не спромоглося чи то не захотіло прийняти ряд нормативних документів, без яких укласти договори про надання послуг по реабілітації учасників АТО просто неможливо!", - підкреслив Матіос.

Прокурор розповів, що крім відсутності документів, проведенню реабілітаційних робіт заважає брак спеціалістів.

Їх, за даними прокурора, трохи більше 300, чого не вистачає для забезпечення допомогою всіх військових.

"От і маємо, що гроші на державних рахунках лежать, а послуги з психологічної реабілітації посттравматичного розладу військових та демобілізованих надаються виключно за ініціативи органів місцевого самоврядування, волонтерських організацій або під час перебування військовослужбовців на стаціонарному лікуванні у шпиталях", - підсумував Матіос.

Військові психологи б'ють на сполох через збільшення кількості самогубств в армії

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на Миколаївщині застрелився боєць ЗСУ.