В Одеській області від кору померла новонароджена дитина, яка прожила всього кілька годин.

"За оперативними даними Центру громадського здоров'я, за 8 тиждень 2018 на кір захворіли 783 людини, з яких 294 дорослих і 489 дітей. Це на 5% менше, ніж на попередньому тижні, і ми можемо констатувати, що ситуація із захворюваністю на кір в Україні стабілізувалася. ми не говоримо про зниження захворюваності, але про стабілізацію процесу ", - сказав на брифінгу генеральний директор державної установи" Центр громадського здоров'я МОЗ України "Володимир Курпіта.

При цьому він розповів про смертельний випадок в Одеській області. "Мати в період вагітності захворіла на кір, була госпіталізована, проте через день самовільно покинула відділення. Зараз ми" з'ясовуємо всі причини смерті новонародженої дитини", - сказав експерт.

За його словами, з початку року від ускладнень кору померло 7 осіб, серед яких 5 дітей і 2 дорослих. В Одеській області померли п'ятеро людей, в Івано-Франківській області - 1 дитина, і в Закарпатській області ще 1 людина.

Популярні новини зараз

Синоптик Діденко пообіцяла українцям спекотну п'ятницю аж до +36: "Лежати на підлозі у формі морської зірки"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" в одному ліфчику блиснула своїми булочками: "Відчайдушна домогосподарка"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Показати ще

Протягом 8 тижнів 2018 року на кір захворіли 5839 осіб, з яких 1981 - дорослі, 3858 - діти. Госпіталізовано - 3945 заражених. Найбільше хворих зареєстровано в Івано-Франківській області - 1204, в Закарпатській - 980, в Одеській - 965, у Чернівецькій - 594 та Львівській областях - 411 випадків.

Рівень імунізації виріс в два рази в порівнянні з 2016 роком.

Кір в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що все більше українців хворіють на кір, рівень поширення інфекції як і раніше залишається високим. Існує думка, що це дитяча хвороба, але останнім часом дорослі все частіше стикаються з вірусом.

Відомо, що вірус кору не стійкий до гарячої води, а також опромінення і дезінфекції. Вона залишається активною при кімнатній температурі два-три дні, при температурі нижче нуля - два тижні. Крім того, при температурі -15 і нижче вірус зберігається і здатний виживати тривалий час.