В Україні під заборону потрапив відомий протигрибковий крем "Ламідерм", виготовлений індійською компанією "Індоко Ремедіс Лімітед".

Про це повідомляють ЗМІ.

Рішення прийняла Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Йдеться про препарат "Ламідерм" (крем, 10 мг/г по 10 г, 15 г у тубах №1).

Причина тимчасової заборони цього крему - анулювання висновку про підтвердження відповідності умов виробництва необхідним вимогам.

Варто відзначити, що раніше на деякий час Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на відомий препарат "Комбіспазм".

Популярні новини зараз
Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Водіїв чекає ще один "сюрприз" після підвищення цін на пальне: Рада проголосувала за нові штрафи, кого та за що покарають В Україні подорожчала комуналка: за що доведеться платити більше Андрій Шевченко, легенда українського футболу, показав як в 44 роки виглядає його дружина - американська модель
Показати ще

Прес-служба відомства повідомляє, що ліки заборонили через невідповідність спеціальним вимогам.

"Комбіспазм" - таблетки в алюмінієвому блістері, виробництва "Евертоджен Лайф Саенсиз Лимтед" Індія - потрапили під заборону через невідповідність вимогам", - йдеться в повідомленні.

Держлікслужба зобов'язала всі суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання, реалізацію та використання даного медикаменту, перевірити наявність забороненого препарату. У разі виявлення вжити заходів для їх вилучення з обороту і подальшого приміщення під карантин.

Разом з тим раніше популярний в Україні препарат таки отримав "амністію". Тиопентал, який використовували для загальної анестезії знову отримав дозвіл від Держслужби з лікарських засобів і контролю за наркотиками.

Його скасували 7 травня "на підставі позитивних результатів додаткового дослідження", проведеного за всіма показниками методів контролю якості.

Нагадаємо, тимчасова заборона на серію 167106 "Тіопентал" виробництва ВАТ "Київмедпрепарат" ввели 29 березня в зв'язку зі смертю пацієнта після використання даного медикаменту.

"Тіопентал" - це один з найпоширеніших препаратів, які використовуються в лікарнях для введення пацієнтів в загальний наркоз.

Також нещодавно під заборону потрапив розчин для ін'єкцій "Но-Х-ша", антибіотик "Ауроксон". Крім того заборонили ряд препаратів, які виготовили на українському фармацевтичному підприємстві "Лекхім-Харків". А також заборонили протипухлинний засіб OPDIVO.

Крім того варто додати, що Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на продаж, зберігання і реалізацію препарату "Армадін".

Згідно з даними відомства, заборона введена на підставі закінчення терміну дії тимчасової заборони.

Зокрема, заборона стосується лікарського засобу "Армадін" (розчин для ін'єкцій 50 мг/мл по 2 мл в ампулах № 10) серії 71308015, виробництва "Лекхім-Харків".

У зв'язку з цим Держслужба своїм розпорядженням зобов'язала всі суб'єкти госпдіяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату негайно перевірити наявність забороненого препарату і зняти його з обороту для подальшого знищення або повернення постачальнику.

Варто відзначити, що вперше за три роки Держлікслужба розпочне масштабну перевірку діяльності аптек та всього спектру фармацевтичних препаратів, який вони реалізують.

"Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І мова тут іде не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Заборона реклами ліків – насправді корупційна афера

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Україні заборонили вакцину від найнебезпечнішої дитячої хвороби.