В сезон загострення хвороб українці активно шукають ефективні методи лікування. Зараз широкої популярності набувають небулайзери, іншими словами – пристрої для проведення інгаляцій. Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський пояснює, що більшість українців використовують їх неправильно, і ось чому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами медика, при такому лікуванні слід застосовувати лише спеціальні розчини, які для цього призначені. А от використання, приміром, мінеральної води, як це часто роблять пацієнти, категорично недоцільно.
"Небулайзер - це пристрій, що доставляє ліки в легені, наприклад, при бронхіальній астмі. Наливати в небулайзер фізрозчин або мінералку, це як намагатися заправити автомобіль сіном або вівсом. Тому для використання в небулайзера підходять тільки ліки для небулайзерної терапії", - говорить Комаровський.
Думка педіатра поділяють і в Міністерстві охорони здоров'я. На офіційний запит ЗМІ у відомстві відповіли -для небулайзерної терапії застосовуються тільки ті препарати, в інструкціях до яких вказано саме використання в небулайзере. У МОЗі також нагадали про затверджений перелік лікарських препаратів, що застосовуються для інгаляцій.
Фахівці відзначають, що існують спеціальні прилади і призначені для них спеціальні лікарські рідини і закликають не ризикувати своїм здоров'ям, використовуючи не призначені для цієї речовини.
Нагадаємо, Євген Комаровський закликав припинити приймати популярні останні 70 років, які є практично в кожному - антибіотик "Левоміцетин". Як пояснив, спеціаліст, цей препарат викликає мас побічний ефектів, крім того, раніше чутливі бактерії вже давно перестали на нього реагувати.
Окнкохворі українці втратять можливість отримувати безкоштовні ліки
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні заборонили реалізовувати популярний препарат дротаверину, аналог "Но-шпи" – "Но-Х-Ша" харківського виробництва.
Також під заборону потрапив популярний препарат від кашлю. Сироп "Пектолван Ц" заборонили за невідповідність маркування препарату за показниками "Опис".
В українських аптеках з'являється все більше фальсифікату. Пересічні громадяни навряд чи можуть самостійно відрізнити справжній препарат від підробки. Однак є критерії, за якими можна зрозуміти, що дані ліки краще не приймати.