Чи правильно чинять матусі, які відводять застуджену дитину до дитячого садка? Хтось погодиться, вважаючи, що таким чином у малюка зміцнюється імунітет, а хтось упевнений: застуду краще пересидіти вдома, щоб уникнути ускладнень.

Як повідомляє портал Сlutch, відомий дитячий педіатр Євген Комаровський вирішив розставити всі крапки над "і"."Я багато разів про це писав, але ще раз хочу повторити, тому що це питання ключове: організм дитини при правильній допомозі з боку батьків справляється з ГРВІ самостійно, практично без ліків. Все, що потрібно, - це теплий одяг, прохолодне вологе повітря, рясне пиття. Список ліків в більшості випадків обмежений трьома позиціями: засіб для пероральної регідратації, сольові краплі в ніс і іноді - жарознижуючі засоби (парацетамол та ібупрофен).

Якщо при лікуванні ми не виходимо за рамки цього списку, то тоді відвідувати садок і можна, і потрібно. Якщо ж кожне ГРВІ - це привід призначити безліч ліків, якщо кожне ГРВІ закінчується ускладненнями, які вимагають прийому антибіотиків раз на три місяці, то це однозначно привід замислитися. Але замислитися не стільки про доцільність ходіння в дитячий сад, скільки про те, чому у дитини виникають ускладнення, що ви робите не так. Думайте, ще раз вас прошу, не про дитячий садок, а про те, скільки дитина випила рідини, які були параметри температури і вологості в приміщенні, чи вчасно було відновлено носове дихання і т.д.

Популярні новини зараз

24-річна Тіна Кунакі показала, чим краща за Моніку Белуччі - саме за це її покохав Венсан Кассель

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще


Ще раз підсумки і головне: якщо походи в дошкільний заклад закінчуються ГРВІ, але не закінчуються призначенням купи ліків, ходити в дитячий сад і можна, і потрібно; якщо ж кожен похід туди - це безліч ліків і ускладнень, тоді треба думати про те, як жити з дитиною без дитячого садка.

Для того щоб ви могли отримати повний обсяг відповідей на всі згадані вище питання, мною написано цілий підручник - "ГРЗ: керівництво для розсудливих батьків". Ну і, звичайно, знято безліч програм "Школи доктора Комаровського". Читайте, вчіться", - написав педіатр.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що доктор Комаровський розповів, що таке оксолінова мазь: противопростудное зброю або красива казка.