Якщо раніше з вищого навчального закладу могли відрахувати за прогули, або низький рівень успішності на сесії, то тепер викладачам розв'язали руки. Приміром, у Київському політехнічному інституті влаштували справжній рейд студентській раді та її керівнику – перевіряли коментарі у соціальних мережах.

Почалося все з поста студента Івана Ніколенка, за який йому виписали догану і попередили: ще раз повториться подібне, він може забути про освіту та диплом. У КПІ скаржаться, що дирекція збирається всюди поставити "своїх людей", але адміністрація це категорично заперечує.

Зараз Ніколенко навчається вже на п’ятому курсі, за кілька місяців – захист. До його оцінок питань немає, та й поведінка у хлопця зразкова. Але тепер йому приписали "пропаганду наркотиків":

“Декриміналізація легких наркотиків, особливо в навчальних цілях, потрібна”, - ось за це студент серйозно влип.

Популярні новини зараз
"На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

Копи не приховують: справді, в інституті існують проблеми із наркотиками, тільки минулого року затримали за їх вживання та поширення шестеро осіб:

"Наші оперативники відстежують форуми, взагалі мережу інтернет, соціальні мережі, сайти, де спілкуються студенти. В ході профілактичної роботи здійснюється моніторинг повідомлень, які пишуть і студенти, і інші люди в соцмережах. Ця робота постійно проводиться", – пояснила прес-секретар ГУ НП Солом’янського району Києва Мар’яна Брацюк.

Але пост місячної давнини чомусь привернув увагу ректора тільки зараз, Ніколенко впевнений, що КПІ просто таким чином намагається його позбутися, аби змінити студраду. Юристи ж провини у коментарі не побачили – хлопець не закликав ані до зміни влади, ані до державного перевороту. Тільки у такому випадку йому могла загрожувати кримінальна відповідальність.

Дивіться: відрахований курсант намагається довести неправомірність рішення

Як повідомляв портал "Знай.ua", декан столичного університету довів студентку до самогубства.