Міністерство охорони здоров'я щодня повідомляє про нові випадки захворювання на кір. В очах мільйонів українських батьків у країні бушує епідемія, однак, чи так це насправді?

Кір - це гостре інфекційне вірусне захворювання, у нього майже стовідсотковий рівень сприйнятливості й висока летючість - вірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом у сусідні кімнати і навіть на інші поверхи, пише "Сегодня".

Інкубаційний період кору становить 8-10 днів, в окремих випадках він триває до трьох тижнів. Причому хворий стає заразним ще за 2-3 дня до виникнення перших симптомів кору, серед яких:

підвищена температура і нежить;

сухий кашель;

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

у ряді випадків - кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки ока);

висипка - вона з'являється не одразу, а лише через кілька днів; спочатку - на щоках, за вухами і на обличчі, а потім поширюється вниз, по всьому тілу.

Основна небезпека кору - в ускладненнях. Під час захворювання значно знижується імунітет і запас вітамінів А і С, що підвищує ризик зараження іншими інфекціями. Найбільш грізні ускладнення - корова пневмонія та енцефаліт.

За словами головного імунолога Медичної палати України, доктора медичних наук Олега Назара, про епідемію в Україні говорити поки рано. А кількість випадків захворювання зростає в основному через те, що чимало батьків відмовляються щепити дітей від кору.

Через 14 днів після вакцинації виробляється 50% захисту від вірусу, повний - протягом місяця. Тому відкладати щеплення у довгий ящик не варто.

Втім, навіть вакцинація не дає абсолютного захисту - все одно залишається 2-5% ймовірності, що ви підхопите вірус. Однак щеплення точно допоможе перенести захворювання у легкій формі й без ускладнень.

Батькам медики рекомендують стежити за гігієною рук і дитячих іграшок, побільше гуляти на свіжому повітрі й уникати великих скупчень людей у закритих приміщеннях. При перших ознаках кору, хворого слід ізолювати і терміново викликати лікаря.

Поберегти себе варто і дорослим, адже чим старша людина, тим важче протікатиме захворювання.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", небезпечний вірус забрав життя двох малюків на Одещині.