Уряд вніс зміни до трудового законодавства. Згідно з новими нормами, працівника можуть звільнити або відсторонити від роботи, якщо він, наприклад, не має щеплень та не пройшов медичне обстеження.

Звільнення та відсторонення

Якщо працівники знаходяться у контакті з хворими, наприклад під час загострення грипу чи інших інфекційних захворювань, то його можуть відсторонити від діяльності на деякий час, з метою попередження зараження своїх колег на роботі.Також працювати не будуть особи, які відмовляються пройти медичне обстеження чи робити щеплення.

Щоправда, закон не уточнює, за чий рахунок проводитимуть медогляди.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Показати ще

Що є нормою

В законі також йдеться про відсторонення працівника, який перешкоджає "нормальній роботі" колег. Проте, яким є трактування під терміном "нормально", документ не вказує. Адже термін "нормально" відноситься до кожного з працівників.


Якщо, наприклад, співробітник запізнюється на кілька хвилин, він уже порушує нормальну роботу цілого підприємства, і за це також передбачене відсторонення.

Масові звільнення

Щодо звільнень, у законі з'явилося чимало нових пунктів. Тепер роботодавці зможуть звільнити співробітника за:

- стан здоров'я;

- невідповідну кваліфікацію, яку може підтвердити/не підтвердити атестація;

- відмова від щеплень та візиту до лікарів;

- втрату дієздатності;

- якщо співробітник збрехав (наприклад, навмисне вказав у резюме неправдиві дані);

- якщо чоловіків віком до 43 років призивають до армії.

Скорочення та терміни

Якщо на підприємстві передбачається скорочення штату, роботодавець повинен попередити співробітників мінімум за 2 місяці у письмовому вигляді. Цей час відводиться працівникові, щоб знайти інше робоче місце. Він має право у робочий час ходити на співбесіди, і це не повинно відображатися на його зарплатні.А от якщо співробітник має намір звільнитися за власним бажанням, він повинен попередити роботодавця всього за три дні, а не за 14, як це було раніше. Крім того, заяву можна залишити через електронну пошту, для цього не потрібна власна присутність.

Заслужений відпочинок

Щодо відпусток, у законі сталися позитивні зміни. Тепер офіційний відпочинок складає 28 днів на рік, а не 24, як це було у попередній версії Трудового кодексу.Проте в документі не вказується, чи повинен роботодавець компенсувати співробітнику невикористану відпустку.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", незабаром українцям дозволять відпочивати на роботі. Уряд розглядає можливість введення літньої сієсти.