Президент України Петро Порошенко високо оцінив переваги нового протитанкового керованого ракетного комплексу (ПТРК) "Скіф".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це глава держави написав на своїй сторінці в Twitter'і.
"Модифікований протитанковий керований комплекс "Скіф" пройшов успішні випробування. Унікальна розробка КБ "Луч" має ряд технічних переваг, які гарантують ураження рухомих і нерухомих сучасних броньованих цілей", - зазначив верховний головнокомандувач. Варто відзначити, що раніше Рада національної безпеки і оборони України виклала в мережу ролик, що демонструє випробування нової ракети вітчизняного виробництва.
Це відео співробітники РНБО опублікували на Youtube. Характерно, що на представлених кадрах видно не тільки моменти запуску нових ракет, але і їх попадання по цілям.
Завданням ракетників було потрапити в ціль з максимально можливої відстані. Дані випробування - державні, якщо зброя пройде їх, то нові ракети "Вільха" поставлять на серійний випуск.
Розробкою цього виду озброєнь займається українське конструкторське бюро "Луч". Фінальні випробування "Вільхи" співробітники КБ провели ще в грудні минулого року.
Крім того варто відзначити, що лише з початком російської збройної агресії Україна почала використовувати свій військовий потенціал на повну силу. Саме завдяки нашим розробкам з'явились ракети нового типу.
Вперше зовнішній вигляд крилатої ракети "Нептун" продемонстрували широкому загалу ще на виставці "Зброя та безпека-2015" в Києві. Але побачити її в справі вдалося лише через два з гаком роки, коли в мережі з'явилося відео пробного запуску цієї ракети.
Правда на верху постаралися не піднімати завісу секретності, не ставши вказувати назви новинки. Однак провідні експерти з ВПК зійшлися на думці, що візуально вона схожа на радянську ракету Х-35. А відомо, що саме її наші фахівці обрали як основу для проектування "Нептун".
Зрозуміло, що інформація про розробку проекту тримається в суворому секреті, проте за два роки дещо в ЗМІ все ж просочилося.
По-перше, відомо що "Нептун" випробовували мінімум двічі - навесні 2016 і влітку 2017 років. По-друге, нещодавно секретар РНБО Олександр Турчинов окремо підкреслив, що ракета повністю складається з українських запчастин, тому ми не будемо залежати від іноземних партнерів, що теж величезний плюс.
"Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту - 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина - осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети. Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі в 280 км. Якщо сильно постаратися, то і до Москви дістане", - написав у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.
В цьому ж році стало відомо про випробування ракет оперативно-тактичного комплексу "Грім-2". Відомо, що він розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Втім, ряд джерел стверджують, що 280 кілометрів - це експортне обмеження для ракетної зброї, а для власних потреб Україна може підвищувати дальність до 400-500 км. Якщо розробникам вдасться витримати заявлені характеристики, то "Грім-2" стане самою далекобійною зброєю в розпорядженні сухопутних сил ЗСУ.
При деяких розкладах, в зоні ураження може опинитися навіть Москва, а однією з фішок "Грома" повинна стати здатність ракет міняти свою траєкторію прямо по ходу польоту, прориваючи навіть потужні системи протиповітряної оборони.
О. Турчинов: Розпочато державні випробування нової ракетної зброї
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Олександр Турчинов анонсував випробування нових ракет.